Третій рік поспіль намагаюсь зробити все можливе для порятунку системи екстреної медичної допомоги. Протягом цього часу всі намагання внести зміни до Державного бюджету України 2017 та 2018 років для належного забезпечення Центрів ЕМД та їх працівників всіма необхідними засобами для порятунку життя людей були не підтримані. У квітні місяці Прем’єр-міністр пообіцяв, що вирішить проблему фінансування екстреної медичної допомоги та знайде для цього кошти у державному бюджеті України. І який ми маємо результат у липні?

Вчора на засіданні підкомітету з питань контролю реалізації медичної реформи Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я, де були присутні народні депутати разом з керівниками центрів екстреної медичної допомоги, представниками профспілок та трудових колективів з усієї України, замість того, щоб виконувати свої обіцянки та робити реальні зміни, МОЗ презентував свою Концепцію реформи системи екстреної медичної допомоги. І що в результаті? Як можна обговорювати урядові концепції, коли останні роки екстрена медична допомога фінансується на 0 грн з державного бюджету, все руйнується, працівники отримують одну з найнижчих заробітних серед бюджетників, застаріла техніка. Коли будуть зміни до бюджету, які Ви нам обіцяли? Напевно спочатку Концепція, а ви ще почекайте.

Пане Прем’єр-міністр, якщо негайно не будуть вирішені проблеми екстреної медичної допомоги, то ми просто втрачаємо саме цінне, ми втрачаємо тих медиків, які щогодини, щохвилини виїжджають на виклики до хворих. Якщо питання заробітних плат найближчим часом не будуть вирішені, то по суті скоро не буде кому приїжджати на виклики до людей.

Що Ви повинні робити? Виконувати вже чинний Закон України «Про екстрену медичну допомогу», а не обговорювати Концепцію.

Ірина Сисоєнко
народний депутат України