«САМОПОМІЧ» ОБГОВОРЮЄ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В КОНТЕКСТІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

За ініціативи народного депутата України Сисоєнко Ірини Володимирівни 22 серпня 2016 року відбулась чергова важлива зустріч – представники «Об’єднання «САМОПОМІЧ» з різних регіонів України разом з експертами сформували стратегічне бачення щодо старту реформування системи охорони здоров’я на Київщині в контексті програми дій для перезавантаження управління регіоном.

Експерти, які мають чималий досвід управління в галузі охорони здоров’я, поділилися думками та баченням щодо актуальних питань розвитку вітчизняної медицини та презентували розроблену програму реорганізації системи охорони здоров’я Київщини, в тому числі створення пілотного Білоцерківського госпітального округу.

Зокрема, було розглянуто ряд актуальних питань сьогоднішнього етапу розвитку системи охорони здоров’я в контексті адміністративно-територіальної реформи, важливі питання, які знаходяться на межі реформ децентралізації та охорони здоров’я. Були підняті питання щодо підготовки системи охорони здоров’я до реформування, нормативно-правового регулювання узгодженості адміністративно-територіальної та медичної реформ, місця екстреної медичної допомоги в контексті децентралізації тощо. Експертами також було закцентовано увагу на актуальності автономізації закладів охорони здоров’я і доведено дієвість і ефективність створення Спостережних Рад.

Захід супроводжувався ґрунтовними виступами, дискусіями та обговоренням. Зокрема, за підсумками заходу учасниками обґрунтовано доцільність та загальні підходи до вироблення програми реформування системи охорони здоров’я Київщини, що базується на системному аналізі з урахуванням досвіду попередніх реформ, та ресурсного забезпечення галузі у світлі загальнодержавних тенденцій.

Учасники заходу прийшли до розуміння:

  • необхідності починати реформу на місцях з конкретного міста, району та області;
  • доцільності невідкладного здійснення комплексного аналізу стану системи охорони здоров’я з урахуванням вітчизняних і європейських нормативів і стандартів;
  • пріоритет розвитку – первинна медико-санітарна допомога;
  • актуальності питання місця екстреної медичної допомоги в межах адміністративно-територіальної реформи, яке є доволі складним, дискусійним і потребує окремого громадського обговорення;
  • механізми переорієнтації звернень громадян з вторинного на первинний рівень медичної допомоги;
  • необхідно визначити лікарні інтенсивної терапії в межах годинної доступності ШД.

Аудиторія заходу прийшла до висновку, що подальший ефективний рух у напрямі реформування системи охорони здоров’я області може здійснюватися лише на засадах консолідації спільних зусиль керівництва регіону, депутатського корпусу, медичної спільноти, експертів та громадськості. Експерти запропонували свою підтримку у всіх регіонах України.