Жоден народний депутат, який є співавтором законопроекту 8591 про внесення змін до Закону України “Про лікарські засоби” щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами, не має на меті закривати жодної аптеки, яка на сьогодні вже існує. Тому я дуже прошу не маніпулювати тим, що цей законопроект направлений на закриття аптек в Україні – про це сьогодні  наголосила народний депутат України від “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Сисоєнко під час обговорення даного законопроекту.

В даному обговоренні крім народних обранців також взяли участь представники МОЗ, громадських організацій, власники аптек, виробників ліків та інші.

Нашою головною метою є припинити збільшення кількості тих аптечних точок, які ростуть як гриби, лише тому, що це є привабливим бізнесом на якому можна заробити гроші, а не заради здоров’я людей – пояснює Ірина Володимирівна, – Продаж лікарського засобу в аптеці – це безпосереднє втручання в здоров’я кожної людини, яка переступає поріг аптеки. Тому аптечні заклади не можуть бути як супермаркети, які торгують харчами чи іншими товарами по завищеним цінам. Тобто за принципом магазину аптека працювати не може! Аптека – це є заклад охорони здоров’я!

В результаті обговорення більшістю учасниками було вирішено, що законопроект 8591 є важливою ініціативою і його потрібно приймати в першому читанні, але в підготовці до другого читання потрібно обов’язково попрацювати над поправками до нього.