Голова постійної комісії Київської облради з питань бюджету та фінансів Ольга Бабій зазначила, що якщо Верховна Рада протягом місяця не переведе професійно-технічні заклади на держфінансування, наслідки можуть бути непоправними.

З 1 січня кошти на підготовку робітничих спеціальностей повинні виділятися з місцевих бюджетів. Зміна механізмів фінансування призвело до погіршення ситуації, не всі області змогли знайти ресурси.

Якщо протягом місяця Верховна Рада не переведе фінансування навчальних закладів на державний рівень, то 30-40% професійно-технічних закладів з 1 вересня роботу не почнуть, прокоментувала в ефірі радіостанції Голос Столиці голова постійної комісії Київської обласної ради з питань бюджету та фінансів Ольга Бабій.

«У зв’язку з політичною кризою, яку ми спостерігаємо у Верховній Раді, ми дійсно заходимо в глибоку кризу фінансування професійно-технічної освіти. Зараз ми вже бачимо, що дуже багато міст обласного значення не прийняли на фінансування цих навчальних закладів. Викладачі по три місяці не отримують зарплату, студенти не отримують стипендію і навіть харчування», – повідомила Бабій.

За її словами, в Київській області не прийнято на фінансування Броварський заклад, є питання зі Ржищівським професійно-технічним ліцеєм.

«Криза дуже глибока. Якщо в найближчий місяць Рада не подолає вето і не поставить фінансування на державний рівень, то 30-40% професійно-технічних закладів з 1 вересня роботу не почнуть», – вважає Бабій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *