Депутат Київської обласної ради (фракція «Самопоміч»), член постійної комісії з питань бюджету та фінансів КОР  Наталя Боровська підводить попередні підсумки чергового засідання комісії.  Порядком денним проведення засідання планувалося заслуховування звітів про виконання заходів дванадцяти регіональних цільових програм Київської області за 2015 рік. Але під час розгляду виявилося: практично всі звіти, які були представлені, не відповідали вимогам діючого Порядку розроблення, прийняття Київських обласних комплексних та цільових програм, моніторингу та звітності щодо їх виконання, затвердженого рішенням Київської обласної ради від 23.07.2013 р. Відповідно до вищезазначеного Порядку звіт про виконання обласної програми має містити інформацію  про мету програми, обсяги та джерела фінансування, а також результати виконання завдань і заходів, визначених програмою, і найголовніше – оцінку ефективності програми та пропозиції щодо її оптимізації.  

За словами Наталі Боровської, відповідальні виконавці програм, в традиціях «кращих радянських часів», підготувалися до звітування формально, наливши в звіти «води» та загальних фраз. При цьому конкретна деталізована інформація, підтвердження цільового використання кожної копійки з коштів обласного бюджету – коштів громади – або не була розкрита в повній мірі, або відсутня взагалі. Пропозиції депутатів щодо оптимізації програм держслужбовцями Київської ОДА не сприймаються. Аналіз щодо доцільності самого існування програми та можливого переформатування заходів виконавцями не проведений.

Багато нарікань з боку обласних депутатів викликала Київська обласна комплексна програма «Турбота» – одна з найголовніших для мешканців області програм, пріоритетними напрямками якої мало бути надання соціально-побутової, матеріальної, медичної допомоги і підтримки сім’ям з дітьми, інвалідам, ветеранам війни, учасникам бойових дій та іншим малозабезпеченим верствам населення. Справжнє обурення викликала інформація, що значна сума коштів була спрямована не надання адресної допомоги тим, хто її потребує, а на утримання керівників певних громадських формувань, їхніх офісів, виплату заробітної плати, закупівлю канцелярії тощо.

В підсумку щодо розгляду програм підкреслю основні зауваження: непрозоре витрачання коштів обласного бюджету, нерозуміння членами комісії ефективності ряду програм, нагальної необхідності в проведенні деяких заходів та відсутність обґрунтованих пояснень звітуючих.

«Частина звітів про виконання цільових програм Київської області взяті комісією до відома, значна частина відправлена на доопрацювання –  зазначила Наталя Боровська. Одноголосна думка всіх членів комісії з питань бюджету та фінансів: відповідальним виконавцям реалізовувати програми необхідно якісно, прозоро та відповідально, звітувати – із дотриманням вимог встановленого Київською обласною радою Порядку.   Непрозоре витрачання коштів громади Київщини надалі не пройде.»