Ірина Сисоєнко: «Без створення належних умов для лікаря неможливе надання якісної допомоги пацієнтові»

У понеділок, 6 лютого, Білу Церкву з робочим візитом відвідала народний депутат України, заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Ірина Сисоєнко. У рамках візиту народний депутат взяла участь у зустрічі з колективом Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги, де було піднято низку важливих питань стосовно надання цього виду медичних послуг.

Ірина Сисоєнко наголосила, що робота екстреної медичної допомоги є одним із пріоритетних напрямків функціонування галузі охорони здоров’я столичної області, і представники партії «Самопоміч» – як у парламенті, так і в Київській обласній раді, докладуть максимум зусиль, аби вирішувати всі нагальні проблеми.

Зокрема за ініціативою партії «Самопоміч» було прийнято обласну програму про екстрену медичну допомогу на період до 2018 року, яка фінансуватиметься з обласного бюджету. Цьогоріч відповідно до програми виділені кошти на будівництво єдиної диспетчерської, закупівлю автомобілів екстреної медичної допомоги тощо.

«Метою нашої роботи на рівні області було робити все можливе, щоб на Київщині виконувалося законодавство України й екстрена медична допомога працювала на належному рівні, адже від цього залежить життя людей», – наголосила народний депутат.

Однією з нагальних проблем, яка виникла у січні цього року, є заборгованість із заробітних плат медичним працівникам служби екстреної медичної допомоги Київщини. Ірина Сисоєнко зазначила, що має ряд відповідних звернень до керівництва Київської області щодо виділення службі екстреної медичної допомоги додаткових 80 млн грн, які будуть спрямовані в тому числі на погашення заборгованості із заробітної плати.

«Фракцію «Самопоміч» у парламенті представляють 26 депутатів, і ми спільними зусиллями маємо вирішити всі нагальні проблеми. Робота служби екстреної медичної допомоги координується всіма рівнями влади, і всі за розпочаті ініціативи мають бути реалізовані на справі», – відмітила Ірина Сисоєнко.

Також у парламенті розроблений законопроект №1164, який передбачає збільшення окладів працівників екстреної медичної допомоги, у т.ч. і для водіїв машин екстреної допомоги.

«Цей законопроект я відстоюю більше року, – наголосила народний депутат. – Не створивши належних умов для лікаря, ми не можемо говорити про надання належної допомоги для пацієнта, про захист його прав».

Окрему увагу під час зустрічі присвятили питанню захисту прав лікарів. Юрист, адвокат із медичного права Юлія Секелик у своєму виступі наголосила, що кількість ситуацій, коли лікарі піддаються агресії з боку хворих, щороку збільшується, й особливо актуально це для медпрацівників, які надають екстрену медичну допомогу – саме вони найчастіше мають справу з людьми у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, психічно не врівноваженими тощо.

«На жаль, спеціальних правил, інструкцій або певних рекомендацій, розроблених Міністерством охорони здоров’я, з приводу того, як діяти у подібних випадках, на сьогодні не існує, – відмітила юрист. – У законі про екстрену медичну допомогу передбачена лише одна загальна норма щодо захисту життя лікаря, але ця норма створює більше проблем, ніж гарантує захист, адже не передбачає жодних методів та засобів щодо збереження життя та здоров’я. До того ж, у лікарів екстреної меддопомоги відсутній спеціальний статус, як-от у поліціянтів або журналістів. А в разі ненадання медичної допомоги для лікарів передбачена найвища міра відповідальності».

Юрист також порадила присутнім, як діяти у разі агресивної поведінки хворого.

«Якщо ситуацію не вдається вирішити за допомогою звичайної розмови, потрібно написати заяву до вищого керівництва, залучити свідків, які б підтвердили позицію лікаря, а також зробити аудіо- та відеозаписи конфлікту. Не зайвим буде викликати поліцію для фіксуванні події», – зазначила юрист.

Присутні поставили учасникам зустрічі низку запитань, які стосувалися ремонту приміщення Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги, заробітних плат, ремонту автопарку, надання особливого статусу працівникам екстреної медичної допомоги тощо. На всі запитання були надані вичерпні відповіді.