Білоцерківський госпітальний округ стане полігоном належного розвитку системи первинної медико-санітарної допомоги на Київщині

Чергове засідання підгрупи з питань розвитку первинної медико-санітарної допомоги та підгрупи з формування Госпітальних округів Робочої групи щодо реорганізації системи охорони здоров’я Київщини відбулося 11 серпня 2016 року в департаменті охорони здоров’я Київської ОДА за ініціативи депутата Верховної Ради України Сисоєнко Ірини Володимирівни.

На засіданні робочої підгрупи були присутні:

  • Голова Комісій з охорони здоров’я Київської обласної ради Бігарі Н.В.
  • В.о. голови департаменту з охорони здоров’я Київської ОДА Глушаниця О.Ф.
  • Заступник голови департаменту з охорони здоров’я Київської ОДА Васильєв С.Г.
  • Головний лікар Комунального закладу «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Курмишев О.В.
  • Експерти ГО «Рух реформ» (від імені Громадської спілки з реорганізації охорони здоров’я України): Авраменко Т.П., Короленко В.М.

Фахівці зосередились на аналізі стану та результатів функціонування служб  ПМСД, екстреної медичної допомоги (ЕМД) та невідкладної медичної допомоги (НМД) у кожному районі області; проведенні моніторингу додаткових джерел фінансування включаючи  можливі варіанти залучення інвестицій через механізми  державно-приватного партнерства; відбір варіантів будівництва амбулаторій різних типів (з житлом  та без) та шляхів покращення умов праці й заохочення розвитку кадрового потенціалу на первинній ланці.

За результатами обговорення на наступні декілька тижнів поставлено непересічні задачі:

по-перше, запропонувати раціональну систему фінансування закладів та установ первинного рівня, в межах області, району, територіальної громади;

по-друге, збалансувати повноваження, обов’язки та відповідальності лікарів загальної практики (сімейних лікарів), лікарів невідкладної медичної допомоги та лікарів екстреної медичної допомоги;

по-третє, запропонувати відповідну систему взаємодії ПМСД, ЕМД та НМД та інших служб в межах ГО та медичного простору в області в цілому.

а головне – допрацювати техніко-економічні обґрунтування можливості роботи лікаря первинної ланки у якості фізичної особи підприємця, в тому числі у формі державно-приватного партнерства  на прикладі ЦПМСД пілотного регіону. Це дозволить значно підвищити рівень оплати праці та привабливість професії лікаря загальної практики – сімейного лікаря.

Крім цього, в кожному районі планується зібрати  та опрацювати  пропозиції щодо стимулів залучення, підвищення кваліфікації та механізмів заохочення лікарів та медичних сестер  на місцях.

Модель оптимальної організації надання  ПМСД в межах окремого ГО буде опрацьовано на основі Білоцерківського госпітального округу протягом вересня.

Це дозволить запропонувати комплексну Програму розвитку ПМСД Київської області терміном дії відповідно до обсягів, структури та джерел фінансування. Нагадаємо, що пілотний Білоцерківський госпітальний округ планується сформувати на основі  Сквирського, Володарського, Тетіївського, Ставищенського, Таращанського, Богуславського, Білоцерківського, Рокитнянського, Кагарлицького, Миронівського районів, м. Біла Церква та м. Ржищів.