В 2016 році в Боярці була прийнята програма, втілення якої допоможе вільно почуватись всім без винятку мешканцям міста. Це програма «Боярка без бар’єрів», яка була розроблена і активно підтримується фракцією «Самопоміч» в Боярській міській раді. Програма спрямована на створення архітектурної, транспортної та інформаційної доступності до соціальної і громадської інфраструктури для людей з інвалідністю.
Програма пропонує:
– провести реконструкцію та обладнати відповідно до норм місця загального користування та забезпечити наявність пандусів та з’їздів,
– суворо слідкувати за дотриманням норм щодо нових об’єктів (житлові будинки, супермаркети, навчальні заклади, залізничні станції, доступ до них та інше).
– залучати до розробки нових архітектурних споруд громадськість та архітекторів, які зможуть враховувати дотримання норм безбар’єрності.
В 2017 році з бюджету міста було виділено 100 тис грн. для підтримки даної програми. Згідно інформації від виконавчого комітету за ці кошти було облаштовано 22 з’їзди-заїзди на вулицях міста. На жаль, говорити про 100% якість виконаних робіт ми не можемо. Мусимо констатувати, що по вул. Білогородській в районі автозаправки з’їзди-заїзди так і не були доведені до ладу.
В 2018 році на реалізацію програми виділено вже 500 тис грн. Що саме запланував виконавчий комітет?
– облаштування 50 пандусів в місцях з’їзду-заїзду з тротуару (адреси облаштування буде визначено протягом року);
– облаштування пандусів для заїзду в комунальні приміщення: вул.Грушевського 39, вул.Сагайдачного 30, вул.Білогородська,13.
– встановлення острівців безпеки на території міста (адреси облаштування буде визначено протягом року).
Безперечно, це невеликий крок на шляху створення повноцінного безперешкодного простору на території міста, але він є необхідним. Напевно рух вперед буде більш результативним коли саме суспільство в повній мірі усвідомить, що ми з вами також є свідомими або не свідомими учасниками обмеження певної групи населення. “Люди з обмеженими можливостями” обмежені тому, що суспільство їх обмежує.
Для подолання цього стану речей необхідна участь не тільки депутатів чи виконавчого комітету, не тільки мера чи комунальних підприємств. Необхідна участь кожного мешканця, кожного підприємця, який відкриває магазин, кафе, аптеку… Бо створення безперешкодного простору, це по-людськи. А ті підприємці, які врахують сучасні тренди (наразі це тренд, це ознака сучасності) і дотримаються Закону, отримають додаткові бонуси у вигляді лояльного відношення, посмішок і щирої вдячності.

Автор статті – Олена Старкова, помічник депутата
фракції Самопоміч в Боярській міській раді.

Фото: сайт http://contactee.cspr.info/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *