Останнім часом дійшла висновку, що вирішення нагальних соціальних проблем  Білої Церкви є вкрай необхідним для мешканців, тому має стати пріоритетом роботи влади. Зокрема, в місті є серйозна проблема із дитячими садочками –  їх можливе переповнення, неналежний технічний стан або взагалі відсутність як таких в густозаселених районах міста. Зрозуміло й незадоволення батьків дітей стосовно поточних ремонтів за власний кошт. Особисто я добре вивчила ситуацію, адже разом із своїми працівниками тримаємо під опікою садочок «Оксанка» (вул. Примакова, 16-а). Але того обсягу допомоги, що ми надаємо, для закладу не завжди достатньо. Для того, щоб ми мали змогу впевнено стверджувати, що питання розглядається комплексно й системно, по садочках в Білій Церкви розпочинається ряд дій.  Відзначу  два головних напрямки, на які влада спрямовує основну увагу:

Перше: термомодернізація. Це утеплення, заміна вікон та освітлення.
Завдяки впровадженню цих дій місто вже з наступного року заощаджуватиме кошти, які зараз витрачаються на опалення та електрику. Таким чином, вирішуються питання покращення умов перебування дітей та значної економії  енергоресурсів з місцевого бюджету на утримання закладів. В перспективи дії з термомодернізації планується розширювати на школи та лікарні.

Друге: – збільшення кількості дитячих садочків в місті.
В поточному році за рахунок коштів обласного бюджету закінчиться зведення дит.садочку на Таращанському масиві. Проте головне та амбіційне бажання – розпочати будівництво дит.закладу на масиві «Піщаний». Це специфічний масив, бо фізично знаходиться поза межами міста та практично не має інфраструктури. Водночас Піщаний масив є одним з найновіших мікрорайонів Білої Церкви, він активно розбудовується, тож потреба в садочку є нагальною, адже батьки в переважній більшості  змушені возити діточок до закладів в центральній частині Білої Церкви, що є незручним ані дітям ані батькам. Більш того, якщо планувати перспективний розвиток мікрорайону, то цілком очевидним є факт відсутності на масиві  інших розважальних центрів, шкіл мистецтв та централізованих  культурних закладів. На базі майбутнього дитсадка можна розбудувати мережу гуртків, організувати діяльність центру первинної підготовки дітей тощо.

Складно спрогнозувати, як в цьому році вийде з тендерними процедурами, але покладаємо  великі сподівання, що вже в 2017р. максимально розпочнеться будівництво дитсадка. Стосовно садочка планується вести мову про спів фінансування формату: державний бюджет + обласний бюджет + міський бюджет. З останнього вже фінансується перепроектування цього об’єкта й є обґрунтовані надії, що до липня-серпня проект буде закінчений. Орієнтовна вартість робіт – 40 млн.грн. Кошти залучатимуться з бюджетів усіх рівнів. Вже ведуться перемовини із міністерствами, зокрема це міністерство регіонального розвитку та міністерство фінансів.

В подальшому команда планує займатися оптимізацією закладів освіти в Білій Церкві. Це не тільки покращення умов перебування дітей, але й розвиток освітньої сфери в стратегічному значенні – створення нових закладів, впровадження  нових соціальних напрямків в роботі із дітьми, розвиток систем зайнятості дітей, які будуть й корисні й цікаві.

Вся ця робота є можливою завдяки злагодженій координації зусиль депутатів фракції «Самопоміч» Білоцерківської міської ради, Київської обласної ради із міським головою Білої Церкви та міськвиконкомом.

Тож, слідкуйте за новинами, далі буде!