“Фінансова грамотність” – новий проект в медійному просторі України, його автори: спеціаліст з фінансів Ганна Лангова та депутат Київської обласної ради (фракція “Самопоміч”), голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Ольга Бабій.

Головне завдання проекту – дати практичні інструменти тим, хто хоче керувати своїми грошима, але не знає, як почати. Показати, що гроші – це важливо, цікаво та зовсім не складно.

Що спонукало до ведення просвітницької діяльності серед молоді (а на них, переважно, й розрахований цей проект, проте, інформація буде корисна й дорослим), пояснює Ольга Бабій:

«Прикро визнати, але питання фінансової грамотності нашого населення має досить низький рівень. Коли я спробувала для себе розібратися, чому це питання на такому низькому рівні, я зрозуміла, що все починається зі школи. Адже там, нажаль, дітей не вчать, що таке є гроші взагалі, як їх заробляти, як правильно витрачати та заощаджувати. Зазвичай ми звикли розпоряджатися власними грошима часто не досить правильно й зрозуміло, ми не вміємо заощаджувати та витрачати кошти  за призначенням. Я глибоко переконана: якщо в школі, ВУЗах, професійно-технічних навчальних закладах почати викладати таки уроки, як «Фінансова грамотність», то наступні покоління населення будуть більш свідомо відноситися не тільки до власних грошей, але й до бюджетних, вони будуть розуміти,що гроші, які існують в бюджетах всіх рівнів, це також їхні гроші, вони там з’являються за рахунок їх діяльності як громадянина своєї країни. В сучасному житті навіть дорослі в переважній своїй більшості не розуміють елементарних соціальних потреб громад, куди витрачати кошти: які безпосередньо вулиці потребують освітлення, якім дорогам необхідні першочергові ремонти, які міста потребують шкіл. Тому, коли ми говоримо про фінансову грамотність, ці засади мають закладатись ще в школі, ми маємо це вивчати як окремий предмет».

Тож разом із ініціативною групою Ольга Бабій вирішила започаткувати соціальний проект «Фінансова грамотність». Протягом тижня в мережі Інтернет в соціальних мережах та на ресурсі Youtube буде розміщено декілька відеороликів, де в доступній зрозумілій формі Анною Ланговою, фінансовим тренером, надаватимуться пояснення щодо основ наповнення та розподілення бюджету, поняття грошей як інструменту взагалі, принципи планування власного бюджету, вміння відкладати та заощаджувати та багато іншої корисної інформації.

Також Ольга Бабій зробила пропозицію всеукраїнським засобам масової інформації та центральним телеканалам долучитися до розповсюдження нового проекту «Фінансова грамотність». Адже тільки свідоме суспільство та обізнана молодь мають майбутнє та зможуть привнести реальні новаторські рішення для всієї країни.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=VrB940dviuk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *