22 червня депутати Київської області прийняли рішення про додаткове маркування товарів, які походять з Російської Федерації, у торгівельних точках Київської області.

Ініціатором цього рішення виступив депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» в Київській обласній раді Олексій Дорошенко.

Олексій Дорошенко розповів передісторію цього рішення: «До мене звернулись люди з Броварів з запитанням, чому ви як голова Асоціації постачальників торгівельних мереж приймали участь в ініціюванні бойкоту товарів з РФ, а як депутат ще нічого не зробили в цьому напрямку. Тому мною було підготовлене звернення, яким встановлюються рекомендаційні вимоги щодо маркування продукції, яка походить з РФ для торгівлі. Більшість громадян України відмовляються купувати товари, що походять з країни-агресора. Це адекватна, ненасильницька, абсолютно законна та справедлива реакція українців на дії РФ, адже цілком зрозуміло, що, підтримуючи Росію та її економіку, наші громадяни підтримують бойові дії проти України. Одним з ініціаторів акції «Бойкотуй російське» й була Асоціація постачальників торгівельних мереж. Лише у 2015 році, за нашими підрахунками, це знизило продажі продуктів, які походили з країни східного сусіда, на $1 млрд …»

За таких умов вдається цілком справедливим, аби Київська обласна рада пішла назустріч свідомим громадянам принаймні у частині маркування товарів окупанта, рекомендувавши торговим точкам Київської області маркувати окремо продукцію, яка походить з країни-агресора, тобто з РФ. Зі слів автора цього подання, метою даного рішення є надання можливості громадянам України та жителям Київської області здійснювати свідомий вибір щодо виробника в процесі придбання продукції, повідомляючи їм про те, що такий товар вироблений на території країни, яка є агресором.

Цим рішенням Київська обласна рада рекомендувала торговим точкам на території Київської області ввести спеціальне помітне маркування товарів російського походження позначкою «Товари з Російської Федерації» з нанесенням зображення прапора Російської Федерації та їх розміщення на окремих полицях розміром не менше 5 см.

Андрій Бенедис