2017 рік став роком вдосконалення екстреної медицини завдяки відповідній обласній «Програмі вдосконалення ЕМД на 2016-2018 рр.», яка спрямувала кошти обласного бюджету в таку надважливу галузь. Але не тільки кошти, а перш за все ефективна співпраця з органами місцевого самоврядування, дозволяє вирішувати наболілі проблеми.

Однією з таких проблем в нашому районі була мала кількість пунктів базування автомобілів екстреної медичної допомоги (ст.назва: «швидка допомога») і перевантажені районні дороги, що в купі давало страшний ефект – невчасність допомоги. Ще один фактор – відсутність незаангажованого контролю вчасного прибуття бригади екстреної допомоги на місце події – теж додавав своє. І нарешті, відсутність центрального диспетчерського пункту не дозволяла акумулювати сумарний потенціал найближчих станцій ЕМД для взаємодії.

Тепер ситуація змінюється, запрацював сучасний диспетчерський центр ЕМД і МК (екстреної медичної допомоги і медицини катастроф), який дозволяє вчасно опрацювати дзвінки, які надходять за номером «103» з усіх населених пунктів району і області, та вчасно направити найближчий вільний автомобіль ЕМД. Автомобілі нарешті отримали GPS-обладнання, яке дозволяє відслідковувати фактичне місце знаходження автомобілів і контролювати виконання нормативів часу на прибуття і доправлення хворих або постраждалих до медичних закладів.

Довідково: Колишня «швидка допомога» поділилася на «екстрену» і «невідкладну». Норматив прибуття автомобілю ЕМД (екстреної медичної допомоги) у міській місцевості – 10 хвилин, у сільській – 20 хвилин. Норматив прибуття невідкладної допомоги – 2 години.

Важливою віхою в розвитку ЕМД в Києво-Святошинському районі стане відкриття додаткового пункту розташування автомобілів ЕМД в одному з стрімкозростаючих сел передмістя – с.Білогородка. Раніше потреби Білогородки і інших навколишніх сіл мали закриватися автомобілями, розташованими в Боярці, але напружений рух на дорогах передмістя столиці і їх низька пропускна здатність не дозволяли прибувати на виклик вчасно. Новий пункт має суттєво виправити ситуацію для жителів Білогородки і Святопетрівського.

Пункт розташований в цокольному поверсі одного з житлових будинків ЖК «Перший Парковий», там буде організоване цілодобове чергування бригади ЕМД. Цей пункт значно наблизить допомогу до тих, кому вона може терміново знадобитися. Це стало можливим завдяки відповідальній життєвій позиції представників місцевої влади, які знайшли можливість надати це приміщення під потреби ЕМД. Такий приклад має надихнути інших представників місцевого самоврядування на співпрацю в своїх населених пунктах, адже Програма вдосконалення ЕМД в 2016-18рр. передбачає поповнення парку автомобілів ЕМД, а відповідно і необхідність у додаткових місцях розташування, максимально наближених до місць щільного проживання людей.

Урочисте відкриття пункту заплановане на 20 грудня 2017 року, починаючи з цього дня жителі села отримують можливість цілодобово звернутися за допомогою у разі такої потреби. Поки що потреби цього пункту забезпечені автомобілем і бригадою, переведеними з боярської підстанції, але тендер на закупівлю нових автомобілів вже проведений (на рівні Київської ОДА), тож найближчим часом очікується 2 нових авто.

На фото: вхід до пункту цілодобового чергування бригади ЕМД в с. Білогородка.

Нагадуємо, що екстрена медична допомога лишається цілком безкоштовною. Великою проблемою екстреної медицини залишається нестача кадрів. Напружені умови роботи і низький рівень оплати праці в медичній галузі, призвели до хронічної ситуації з незаповненими вакансіями, особливо це відчутно в системі ЕМД. Програма вдосконалення ЕМД на 2016-18 рр. передбачає матеріальне заохочення працівників системи ЕМД, але хронічне невчасне фінансування Програми з боку держави не дозволяє використати інструменти заохочення повною мірою. Для депутатів Київської обласної організації «Об’єднання Самопоміч», як розробників і втілювачів цієї Програми, головним завданням 2018 року буде «вибивання» відповідного фінансування, а для представників місцевого самоврядування – надання приміщень, пошук і заохочення кадрів.

Всі, хто мають конструктивні пропозиції до вдосконалення означеної Програми можуть звернутися до ГО «Об’єднання Самопоміч» у Києво-Святошинському районі, за тел.: 098-8181984, або надати пропозиції ел.поштою: ksvcoworking@gmail.com Ми гарантуємо, що ці пропозиції будуть передані голові постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Київської обласної ради, депутату фракції Самопоміч, для врахування у подальшій роботі.

З самою Програмою можна ознайомитися тут: http://koda.gov.ua/normdoc/pro-skhvalennya-proektu-kiivskoi-obla-17/

Спільні зусилля мають принести гарний результат! А жителі с. Білогородка першими це відчують, вже з 20.12.17!

На фото: Автор статті,
голова Києво-Святошинського осередку
ГО «Об
єднання «Самопоміч»
Юлія Скочинська