23 березня в інформаційному агентстві «Інтерфакс» відбулася прес-конференція на тему: «Проблемні питання фінансування професійно-технічних закладів освіти».

Організаторами виступили голова Київської обласної ради Ганна Старикова, голова Постійної комісії облради з питань бюджету і фінансів Ольга Бабій та голова Постійної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності та релігії Анатолій Даниленко. До участі були запрошені віце-президент всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти Руслан Недашківський та директор державного навчального закладу «Ржищівський професійний ліцей» Віктор Гордієнко.

Ситуація із профтехосвітою в країні стає катастрофічною. Окрім невиплат заробітних плат викладачам та стипендій учням,  починається відтік кваліфікованих кадрів. Існування профтехосвіти як галузі по всій країні під загрозою.

Ганна Старикова зазначила, що Київська обласна рада однією з перших звернулася до Парламенту з вимогою внести зміни до Закону «Про Державний бюджет на 2016 рік»  в частині фінансування закладів ПТО, оскільки на місцях не в змозі були забезпечити цю статтю витрат.

«На сьогоднішній день ситуація для області є кричущою. На фінансування ПТУ необхідно  150 мільйонів гривень. Наразі передбачений розподіл між обласним і місцевими бюджетами: близько 80 мільйонів гривень – з обласного і понад 75 мільйонів – з місцевих. Це означає, що Київщина може лишитися без бюджету розвитку: без будівництва та ремонту шкіл, дитячих садочків, лікарень, медичних амбулаторій», – сказала голова облради.

Голова Постійної комісії Київської обласної ради з питань бюджету та фінансів Ольга Бабій наголосила, що у центрі уваги децентралізації має бути, насамперед, людина.

«Коли забирають фінансування ПТУ з держбюджету, то в такому разі мають розуміти, яка кількість студентів вийде на вулицю і не отримає освіту, скільки вчителів буде скорочено, а які заклади взагалі можуть зникнути».

За її словами, наразі відбувається серйозне порушення законодавства в частині того, що основним принципом бюджетної політики є фінансування закладів за рівнем їх підпорядкування.

«ПТУ залишилися в державному управлінні, а фінансування віддали на місцевий рівень. Сьогодні жоден міський голова, жоден очільник департаменту освіти не може впливати на керівників професійно-технічних училищ, які вони фінансують», – додала Ольга Бабій.

Водночас вона підкреслила, що такі колізії відбуваються через те, що не дотримано вимог проведення реформи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *