Більша частина людей звикли до думки, що бюджетний процес на місцевому рівні – це прерогатива лише депутатів місцевих рад. Проте існує інструмент, завдяки якому рішення до процесу бюджетування можуть активно залучати звичайних мешканців. Це громадський бюджет – інструмент прямої демократії, за допомогою якого кожен мешканець має змогу долучитися до бюджетного процесу, зрозуміти його принципи та вплинути на рішення щодо витрат частини муніципального бюджету.

Змінювати своє місто, самостійно подавати проекти та отримувати кошти на їх реалізацію прагнули і мешканці Переяслав-Хмельницького. Для цього їм потрібен був Громадський бюджет. Тому фракцією «Об’єднання «САМОПОМІЧ» в Переяслав-Хмельницькій міській раді було ініційовано та спільно з іншими депутатами прийнято Програму та Положення про громадський бюджет у місті Переяслав-Хмельницький на 2017-2021 роки.

«Жителі міста отримали змогу частину міського бюджету використовувати на власний розсуд, безпосередньо подаючи свої ідеї у формі проекту та голосуючи за них. Таким чином громада сама вирішує, що вони хочуть щоб будували у їхньому місті, чи то дитячий майданчик на краю міста чи автобусну зупинку в центрі» – Максим Іващенко (Maksym Ivashchenko), голова фракції «Об’єднання «САМОПОМІЧ» у Переяслав-Хмельницькій міській раді.

Важливо: З 7 вересня вже розпочався прийом проектів від жителів міста для участі у програмі «Громадський бюджет міста Переяслав-Хмельницького на 2017-2021 роки» і триватиме до 30 вересня 2017 року (з правилами участі можна ознайомитись в Положенні про громадський бюджет). Детальніше на сайті Переяслав-Хмельницької міської ради в розділі Громадський бюджет або за посиланням http://phm.gov.ua/?p=12830.