Зараз я активно здійснюю візити до лікувальних закладів Київської області. Відвідала й Бородянську районну лікарню. Мене супроводжував депутат Київської обласної ради в Бородянському районі від “Самопомочі” Сергій Кармазін. Він вже довгий час разом зі мною займається питанням забезпечення належної медичної допомоги жителям Київщини. Поспілкувалися з медичними працівниками лікарні, подивились умови, в яких вони працюють та розповіли про суть і значення нових законів, що прийняв парламент щодо системи медицини в Україні. Також розказали про роботу обласної ради, про фінансування екстреної медичної допомоги обласним бюджетом. Порадились з приводу вирішення проблем потреби для лікарні, щодо автономізації медичного закладу, важливості підняття заробітних плат медикам.

І звичайно, послухали лікарів та медсестер, які нарікають на старий медичний автотранспорт, низькі заробітні плати та відсутність необхідного медичного обладнання. Те оснащення, яке зараз використовують для лікування хворих є дуже застарілим або й взагалі непридатним.

Я давно вже борюся з несправедливістю, яка відбувається в системі охорони здоров’я в Україні. Зокрема, виступаю категорично проти того, що цього року уряд вирішив зайнятися дискримінацією, виділивши кошти з бюджету лише на 5 областей. Київської, в переліку областей, яким пощастило, немає. Тому медики, з якими ми спілкувалися занепокоєні таким становищем, що у 2019 році їм не підвищать заробітну плату та не придбають нове обладнання.

У збереженні системи екстреної медичної допомоги я, як народний депутат, маючи державні повноваження, вичерпала всі можливі комунікації на цю тему з урядом. Два роки я вносила поправки до Державного бюджету, які були повністю проігноровані Міністерством фінансів, писала численні звернення до Прем’єр – міністра України, публічно зверталась до нього багато разів, але все це марно.

Вже третiй рiк ми з депутатами вiд фракцii «Об’єднання «Самопомiч» намагаємось привернути увагу до проблем екстреної  медичної допомоги. Проведено безлiч офiцiйних нарад, засiдань, брифiнгiв, виступiв з трибуни ВР, звернень через медiа, неформальних розмов, та всi спроби виявляються марними.

Мною було iнiцiйовано i подано електронну петицiю «Про порятунок системи екстреної медичної допомоги», в якiй я вимагаю:

  • пiдвищити заробiтну плату медичним працiвникам системи екстреної медичної допомоги;
  • передбачити в Держбюджетi на 2019 рiк фiнансування ЕМД за окремою бюджетною програмою, вiдповiдно до фактичних потреб;
  • невiдкладно розробити та затвердити Державну цiльову програму з розвитку системи екстреної медичної допомоги;
  • зберегти лiкарiв у складi бригад екстреної медичної допомоги.

Проте, держава не виконує свій обов’язок, нехтуючи фінансуванням програми екстреної медичної допомоги. I тому, поки уряд продовжує знищувати систему ЕМД, я, разом з депутатами Київської обласної ради вiд «Об’єднання «Самопомiч», змушенi самотужки вирiшувати проблему, розробляючи вiдповiднi програми для порятунку ситуацiї у Київськiй областi, аби не залишати наших людей наодинці з цією проблемою.

У 2016 роцi за моєї iнiцiативи, фракцii «Об’єднання «Самопомiч», а також за пiдтримки голови Київської обласної ради та iнших депутатiв було ухвалено програму про «Вдосконалення екстреної медичної допомоги в Київськiй областi на 2016-2018 роки». Кілька слів про результати: в мiстi Бiла Церква запрацювала єдина обласна диспетчерська служба, до якої пiдключенi всi райони Київськоъ областi, в результаті цього до пацiєнта їде найближча бригада за мiсцем знаходження; було закуплено 19 автомобiлiв ЕМД, якi обладнанi GPS-навiгаторами; створено консультацiйний центр при диспетчерськiй для викликiв, якi потребують виключно консультацiй для хворих; створено 12 пунктiв постiйного базування фельдшерських бригад ЕМД та 1 пiдстанція; забезпечено всiм необхiдним обладнанням обласну службу екстреної медичної допомоги: спецодяг для медичних працiвникiв, апарати для електрокардiограми, дефiбрилятори;

Що ж стосується міста  Бородянка. Як раніше розповів мені Сергій Кармазін, на даний момент в Бородянському районі елементарно не вистачає автомобілів екстреної медичної допомоги, щоб мати можливість надати допомогу всім хто її потребує. Про які зміни в країні можна говорити, коли мешканці району не забезпечені навіть базовими потребами. Це наче лотерея, викликавши швидку, людина повинна чекати та надіятись, що в даний момент автомобіль швидкої допомоги приїде саме до неї.  

Тому ми з Сергієм Кармазіним та іншими депутатами місцевого рівня вирішили, що програма, ініційована мною та депутатами «Об’єднання «Самопоміч» у Київській обласній раді дасть можливість виділити кошти з обласного бюджету на закупівлю нових автомобілів, оновлення медичного обладнання та підвищення заробітної плати для працівників швидкої для Бородянського району. Також вже найближчим часом мешканці Бородянки отримають нову машину швидкої допомоги.

Маю ціль, щоб кожен район Київської області, та й взагалі, всієї України був забезпечений необхідним медичним автотранспортом, лікарні новим обладнанням, а медики отримували гідну заробітну плату. Я й далі буду робити все можливе, аби втілити ці принципи найближчим часом.