Проект Закону України «Про попередження інвалідності та систему реабілітації в Україні», який передбачає створення ефективної системи реабілітації в Україні, вчора на засіданні Комітету Верховної Ради України  у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю було відправлено на доопрацювання.

«Наша мета – зробити реабілітацію реальністю в медичних закладах України, щоб нарешті з’явились реабілітаційні центри, відділення, мультидисциплінарні команди фахівців з реабілітації, були прийняті стандарти, державні гарантії та фінансування реабілітаційних послуг. Це основа і новизна даного законопроекту! Цей законопроект відображає всі рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я для України і він повністю підтриманий Міністерством оборони України та Національною академією медичних наук України», – зазначає ініціатор законопроекту Ірина Сисоєнко.

За її словами, над даним законопроектом протягом року працювала велика команда висококваліфікованих фахівців з реабілітації, зокрема іноземних, які зацікавлені у створенні системи реабілітації в Україні  для надання якісної та доступної реабілітаційної допомоги для тих, хто її потребує.

«На жаль, вчора при розгляді даного питання на профільному комітеті  Верховної Ради України представники Адміністрації Президента та Міністерства соціальної політики повністю заперечували даний законопроект, не мотивуючи свої заперечення. Це при тому, що представники цих структур також брали участь в розробці цього законопроекту.

Хочу запевнити, що рішення профільного комітету буде використано з максимальною користю для людей, які потребують  якісних та доступних реабілітаційних послуг. Тому, закликаю всі зацікавлені сторони у розбудові ефективної національної системи реабілітації до конструктивної та плідної співпраці», – наголошує народний депутат.