Народний депутат, заступник голови Комітету ВР з охорони здоров’я Ірина Сисоєнко вимагає негайно включити до порядку денного парламенту законопроекти, що стосуються змін у системі охорони здоров’я.

Комітет Верховної Ради з охорони здоров’я звернувся до голови парламенту Володимира Гройсмана з проханням включить до порядку парламенту законопроекти, що стосуються реформ у медичній галузі. Таке рішення члени комітету прийняли на засіданні в середу.

«В черговий раз у порядку денному відсутній законопроект про медицину. І я не знаю, як далі ми можемо з вами говорити про якісь зміни, про зміни в корупції, про зміни в економіці, про безвізовий режим, не приймаючи при цьому зміни в основній галузі – зміни в медицині», – зазначила Ірина Сисоєнко.

За півтора роки роботи парламенту комітет підготував 18 законопроектів, які досі не були розглянуті парламентаріями. Можна сказати, що депутати майже не приймають законопроекти про зміни в охороні здоров’я.

В той же час, профільному комітеті вже багато часу лежать законопроекти, які пройшли погодження і чекають, що нарешті їх винесуть на розгляд у Верховну Раду. Серед них – три документи, які б дали змогу нарешті ефективно запустити процес реформування медичної галузі.

Законопроект про автономізацію медичних установ дозволить закладам медицини самостійно визначати і використовувати кошти відповідно до потреб лікарень. Відповідні закони вже давно прийняті більшістю країн пострадянського простору, і лише Україна за 24 роки не змогла зважитись на це.

Законопроект про трансплантацію допоможе врятувати сотні життів українських громадян, які зараз змушені їхати на лікування за кордон. Документ вже давно зареєстрований у Верховній Раді, пройшов розгляд профільного комітету, але у сесійній залі так і не з’явився.

Законопроект про збільшення заробітної плати медичним працівникам, особливо працівникам екстреної медичної допомоги, дасть можливість підняти на достойний рівень зарплати медичним працівникам. «Люди, які кожен день рятують життя українців, працюють сьогодні в жахливих умовах, вони не мають ліків, немає вакцин, немає належного обладнання. У той же час середня заробітна плата лікарів сьогодні складає 2,5 тисячі гривень, вони працюють в жебрацьких умовах», – сказала заступник голови комітету.

Депутат наголошує, що якщо найближчим часом дані законопроекти про медицину не будуть прийняті, «люди в білих халатах залишать свої операційні і прийдуть сюди до стін парламенту». В комітеті розраховують на те, що спікер парламенту внесе найближчим часом, на наступному пленарному тижні, на розгляд основні закони про медицину.

“Ми вимагаємо від Володимира Гройсмана негайно внести до сесійної зали законопроекти, що стосуються охорони здоров’я”, – підкреслила Ірина Сисоєнко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *