Чи знаєте ви, що в Боярці відкрився коворкінг, покликаний об’єднати окремий потенціал активістів, експертів, представників громадських організацій і органів місцевого самоврядування та перетворити його на загальний результат, націлений на вирішення проблем всього Києво-Святошинського району.

Ково́ркінг (англ. Co-working — спільно працювати) у широкому сенсі — це модель організації роботи людей, найчастіше фрилансерів, з різним типом зайнятості у єдиному робочому просторі; у вузькому сенсі — колективний офіс.
Коворкінги характеризує гнучка організіція робочого простору і прагнення до формування спільноти резидентів та внутрішньої культури. Учасники залишаються незалежними і вільними, мають можливість спілкуватися, обмінюватися ідеями та допомагати один одному, на відміну від роботи вдома.”
Тобто, простіше кажучи, Коворкінг – це місце вільної та дружньої співдії. В Україні даний формат з’явився близько 10-ти років тому в поєднанні з кав’ярнею і був названий “Вільним простором”. Сьогодні таких «кав’ярень» в Києві вже понад 40 і їх стає все більше вже по всій Україні. Знаковим моментом для українського суспільства є те, що такі коворкінги є сучасним інноваційним центром освіти та альтернативного розвитку. Саме в таких місцях проходять лекції, майстер-класи та тренінги на найрізноманітніші теми, як громадського характеру так і вузько-професійного. Саме в таких коворкінгах українці можуть почути передові думки сучасних лідерів, блогерів, журналістів, громадських діячів та успішних підприємців. І саме тут кожен з нас може вільно вступати в дискусії з тими, чиї статті та книжки мав змогу раніше лише читати. І, як ви вже зрозуміли, Коворкінг це місце корисних важливих знайомств, бо тут ви зможете знайти однодумців для спільної дії по вашим проектам, людей, які зможуть надихнути на нові звершення або підтримати порадою вже існуючі починання. Словом, Коворкінг – це сучасний центр розвитку свідомого суспільства та місце концентрації прогресивних знань і ідей.
KSv коворкінг активно працює з травня 2017 року, за цей час в ньому пройшло 7 цікавих та важливих подій. Всі вони відбувалися в форматі невеличкої лекції та подальшого обговорення з гостями теми зустрічі. Щоб краще зрозуміти формат даних заходів, наводимо перелік та короткий опис подій, що відбулись в KSv коворкінгу у травні-липні.

1) 18 травня – «Право на місто: хто має робити простір комфортнішим для людей?» – зустріч з Русланом Роховим, головою правління Агенції «Спільні Зусилля», засновником та керівником інноваційної освітньої програми «Школа Мерів», ініціатором Міжнародного Конгресу Мерів та багатьох інших проектів, покликаних стимулювати місцевий розвиток.


Суть виступу Руслана була такою: Власниками міста є самі жителі. Кожен з нас має право на простір в своєму місті. Там, де права, знаходиться і відповідальність. Ми відповідальні за долю подальшого розвитку нашого міста. Щоб місто розвивалось правильно, потрібно мати уявлення, образ того, яким ми хочемо бачити своє місто і наше життя в ньому. Щоб даний образ реалізувався в реальність нам потрібно домовитись з нашими сусідами: узгодити спільне бачення розвитку нашого під’їзду, двору, вулиці, всього міста. Щоб все відбулося найкращим чином, нам потрібно співпрацювати за системою “виграв-виграв”. Після узгодження з сусідами, нам потрібно «найняти на роботу» депутата, який через міську раду реалізує наше бачення. «Найняти» депутата ми можемо завдяки нашому голосу на виборах. Та перед голосуванням ми маємо розповісти депутату, чого хочемо і заручитись його обіцянкою виконати домовленості. Лише таким чином ми можемо реалізувати власне право на місто.


До зустрічі доєднався Тимофій Нич, депутат облради, член комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту та зв’язку, розвитку інфраструктурних об’єктів, який розповів про особливості використання Київського обласного бюджету та методи роботи з ним. Київська обласна рада витрачає кошти, в основному, через фінансування обласних програм, яких, до речі, в 2017 році затверджено аж 39! Серед затверджених програм особливу увагу варто звернути на інфраструктурні програми, які дозволяють районам, містам та селам фінансувати витратні інфраструктурні проекти – Програма капітального будівництва, енергозбереження, безпечна Київщина, Київщина заповідна, нульова смертність, молодь Київщини, вдосконалення екстреної медичної допомоги та інші. Та тут не все так просто, адже для того, щоб домогтися фінансування свого проекту потрібно тісно співпрацювати на стадії підготовки програм з Київською обласною державною адміністрацією та апаратом Київської обласної ради. Саме для цього ми, як громада, обирали своїх представників(депутатів) до Київської обласної ради, тож їх завдання – допомагати нам у просуванні тих чи інших місцевих ініціатив.

2) 1 червня – «Як вберегти ліс та фауну?» – Практикум зі створення об’єктів ПЗФ. У зустрічі прийняли участь як фахівці природоохоронної справи, так і громадські активісти, які переймаються цією темою. Виступали: Анастасія Драпалюк – спеціаліст департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди, Юрій Опенько – депутат Київської обласної ради, член Постійної комісії з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій, Роман Іваненко – один з ініціаторів створення НПП “Приірпіння і Чернечий ліс”, Олексій Василюк – еколог міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина”.


Ми дізнались, що середній європейський показник балансу між природним і штучним складає 80/20, тобто 80% – використовуються людьми, а 20% заповідаються у природному вигляді. Україна суттєво недотягує до такого стандарту. На Київщині ще рік тому було лише 4% природо-заповідного фонду, а в Києво-Святошинському районі цей показник ще гірший – 1%. Існує стратегічний показник для нашої держави – 15% до 2020 року, тож ситуацію треба терміново виправляти. Всі інструменти та можливості для цього є, відповідна програма «Київщина заповідна» прийнята, тож треба освоїти алгоритм створення об’єктів ПЗФ і запровадити кожному у своїй громаді. Докладніше про це на стор.1 і 6 цього випуску нашої газети.

3) 8 червня – “Що робити, щоб не потонути в смітті? – Альтернатива захороненню”. Виступали Тетяна Немирович – голова громадської організації «Змінимо село разом», с. Музичі Київської обл. (задача організації – налагодження співпраці місцевої громади та місцевої влади і бізнесу для благоустрою та сучасного розвитку села) та Юлія Скочинська – активний член руху “Затишна Боярка”, голова ГО “Об’єднання Самопоміч” Києво-Святошинського району, помічник районного координатора акції “Зробимо Україну чистою-разом!”, аналітик, розробник пропозицій до обласної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2017-2020 рр.
Ми більше дізналися про стан полігонів ТБВ району і області, розглянули методи утилізації сміття комунальними службами району, проблему стихійних звалищ, навчилися повідомляти міністерство екології про стихійні несанкціоновані звалища в режимі он-лайн за допомогою телефону. Обговорили альтернативні шляхи утилізації сміття, дізналися на існуючих впроваджених в районі прикладах, як налагодити систему сортування сміття та відкрити пункт прийому-накопичення вторсировини. В зустрічі приймали участь діючі члени органів місцевого самоврядування, керівники підрозділів комунальних підприємств, бізнесмени, що займаються вторсировиною, екологи і громадські діячі. Всі зійшлися на розумінні необхідності термінового впровадження системи роздільного збору сміття у районі.

4) 14-червня – «Реформа вищої освіти: український та європейський досвід». На зустрічі обговорили важливість вищої освіти та її доступність малозабезпечиним верствам населення, можливість студентів впливати на якість освіти через органи самоуправління при учбових закладах, нові реформи освіти та їх подальший вплив на долю України, а головне, доповідачі, студенти найпрестижніших Київський університетів, продемонстрували нам наукові дослідження, які показували залежність рівня розвитку держави від доступності до вищої освіти.

5) 15 червня – «Краудфандінг для стартапу: як знайти гроші для своєї мрії» – тренинг від Людмили Гуляєвої, к.е.н., доценту, бізнес-практику, засновнику Центру фінансової грамотності, автору навчальних програм для підлітків «Подорож у світ економічних професій», яка презентувала нам різноманітність краудфандових платформ в Україні та детальніше розповіла про принцип їх роботи. Завдяки цій події ми побачили приголомшливі можливості, які сьогодні відкриваються для розвитку власного підприємництва.

6) 22 червня – «Проектний менеджмент для соціальних проектів», про який нам розповідав Максим Колєсников , менеджер проектів Фонду Фрідріха Науманна за Свободу. Ми зрозуміли, що кожен успішний проект будується на простих та чітких принципах, а головне, в основі своїй має мати лідера, який зможе об’єднати навколо себе саме тих людей, які віритимуть в ідею проекту.

7) 12 липня – майстер-клас “Комунікаційна стратегія проекту” від Марини Говорухіної, PR консультанта, блогера, письменниці, автора книги «Комунікації в громадських організаціях».

На простих і зрозумілих прикладах ми дізнались, як інформувати про свій проект зацікавлених людей та здобути їх прихильність; як вибудувати стратегію свого проекту; навчилися ставити комунікаційні цілі, визначати цільову аудиторію, писати ключові повідомлення та працювати з каналами й інструментами, що допомагають досягти мети.


Такою насиченою видалась перша половина літа у KSv-коворкінгу. Сподіваємось і надалі проводити заходи такого рівня. Якщо Ви бажаєте більше дізнатись про даний проект телефонуйте або підписуйтеся на нашу ФБ-сторінку.

Наші контакти: тел.: 098-487-73-20 (Наталя), ел.пошта: ksvcoworking@gmail.com, ФБ-сторінка: fb.com/KSvCoworking/