Перші підсумки діяльності Київської обласної державної адміністрації  за перший квартал виявив факт повного ігнорування чиновниками КОДА своїх обов’язків перед громадою області. Бюрократи вперто не хочуть ані змінювати країну, ані працювати за новими результативними стандартами.  Київська обласна державна адміністрація вийшла на тропу війни із Київською обласною радою. Посилюється тиск на депутатів, які не голосують за програми без цифр, розрахунків, інвентаризації господарств в Київщині. Все повинно відбуватись як в минулі роки: абсолютна ручна обласна рада, пакетне голосування без вивчення програм.

За словами голови Постійної комісії Київської обласної ради з питань бюджету та фінансів Ольги Бабій, облдержадміністрація практично бездіяльна в напрямку розвитку області:

«Київська область знаходиться настільки в жахливому стані, що не можна чітко визначити, вирішення якої проблеми є наразі пріоритетним.  Через новий держбюджет, в якому на вулицю викинули учнів ПТУ, а медична та освітня субвенції виділені в недостатньому обсязі, зараз питання лежить в площині «вижити». Не розвиватися, а вижити. Але новий бюджет то півбіди, із цим зіткнулися усі регіони. Якщо визначати головну перепону належного функціонування нашої області, зазначу: я не розумію ситуації, яка зараз відбувається із керівництвом області. Депутати обласної ради мають приймати за пропозицію рішення щодо фінансування тих чи інших напрямків. Проекти рішень, які ми голосуємо в визначенні напрямків та частині обсягів фінансування, формує саме Київська обласна державна адміністрація, адже вона є розпорядником коштів обласного бюджету».

Водночас вона повідомила, що депутати обласної ради й досі не отримали на розгляд програми, які фінансуватимуться з обласного бюджету:

«Якщо ми говоримо про життя області в кризовому 2016-ому році, ми маємо отримати програму від губернатора, в якій ми повинні бачити чіткі напрямки дій. І це повинні бути зважені конструктивні рішення, які вирішують питання вже сьогодні. Нічого цього немає.», – наголосила голова Постійної комісії з питань бюджету та фінансів.  – «Натомість ми отримали програму соціально-економічного розвитку Київської області із зірочками замість цифр в стрічці фінансування програм. За компанію до неї додають соціальні програми «На зустріч дітям» та «Турбота». Депутатів фактично змушують голосувати їх «з колін». А потім розпочнуться маніпуляції свідомістю людей, мовляв, це депутати Київської обласної ради не роблять те, що їм належить робити. Я стверджувала ще наприкінці  лютого,  що Київська обласна державна адміністрація, прикриваючись соціальною потребою, звинуватить депутатів за непроголосовані соціальні програми і зараз ми спостерігаємо  застосування важелів адмінресурсу на депутатський корпус».

Наприкінці березня депутатська фракція  «Самопоміч» в Київській обласній ради визначила, що кожен з 10-ти депутатів візьме на себе відповідальність за певний напрямок, зробить усе можливе та ще трошки неможливого, аби вплинути на чинну владу області та змусити їх повернутися обличчям до людей й почути обранців народу. Обласна рада чекає три місяці від керівництва області доопрацьовувати програми, включати саме ті заходи, які необхідні зараз, а не за тиждень чи місяць. Мешканці області чекають  на розумне управління з боку влади. В іншому разі  немає сенсу існування депутатів обласної ради як таких, що відстоюють інтереси громади.  Злочинна бездіяльність, яку демонструє КОДА, це злочин перед суспільством.

За словами народного депутата України, голови Київської обласної партії “Самопоміч” Ірини Сисоєнко, подібна позиція КОДА повністю нагадує ситуацію яка склалася наприкінці минулого року в парламенті, коли приймався бюджет країни. “На жаль, вертикаль виконавчої влади діє на всіх рівнях майже однаково, минулого року народні депутати стикнулися з повним ігноруванням наших пропозицій зі змінами до бюджету на 2016 рік, а сам бюджет був розданий “на руки” за день до розгляду в парламенті. А продивитись весь пакет документів за один день просто не можливо. Окремо слід зазначити, що до думки народних депутатів представники уряду так і не дослухалися. Теж саме тепер повторюється й у стінах Київської обласної державної адміністрації”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *