Управління територією неможливе без чіткого розуміння її характеристик. Особливого значення це питання набуває у містобудівній діяльності, оскільки з року в рік ускладнюється інфраструктура і збільшується перелік характеристик кожної ділянки землі. Щоб використовувати територію максимально ефективно, треба зібрати і узагальнити відомості про неї. Але як це зробити?

Всім нам знайомий Державний земельний кадастр, який узагальнює інформацію про форму власності, цільове призначення, наявні обмеження у використанні, кількісну і якісну характеристику земель. Однак його абсолютно недостатньо в умовах сучасного міста, де існує щільна забудова і купа додаткових характеристик, таких як інженерно-геологічні і екологічні умови, державні будівельні норми і наявність інженерних мереж, доступність транспортної і соціальної інфраструктури, природно-кліматичні умови та техногенна безпека. Всю цю інформацію має зібрати і узагальнити Містобудівний кадастр. Сучасні технології дозволяють збирати, узагальнювати, зберігати, оперативно корегувати означену інформацію та надавати її користувачам.

Перш за все такими користувачами мають бути уповноважені органи містобудування і архітектури, райрада і облрада, тому відповідний Департамент КОДА за ініціативою депутата облради С.В.Кармазіна та у співавторстві з ним, розробив Програму створення геоінформаційної системи ведення містобудівного кадастру та містобудівного моніторингу Київської області на 2017-2021 рр. Програма затверджена в травні 2017 року, докладніше тут:  https://www.kyivregioneconomy.com/monitoring-regionalnih-cilovih-prog

Сергій Кармазін, депутат Київської обласної ради, фракція «Об’єднання «Самопоміч»

«… Містобудівний кадастр та система містобудівного моніторингу стане інструментом підвищення ефективності управління розвитком територій і населених пунктів області, дозволить вирішити такі основні завдання:

  • прогнозувати розвиток територій, ефективно планувати забудову населених пунктів;
  • аналізувати дотримання затвердженої містобудівної документації;
  • вести облік земельних ділянок, будинків і споруд, регулювати земельні відносини;
  • вести облік природних ресурсів та ландшафтів, пам’яток історії, археології, архітектури;
  • моніторити стан навколишнього середовища (рівень забруднення атмосфери, ґрунту, поверхневих і підземних вод з урахуванням джерел забруднення і масштабів);
  • планувати розвиток соціальної, інженерної і транспортної інфраструктури;
  • визначати економічні зони та нормативну грошову оцінку земель;
  • надавати оперативну оцінку соціально-економічної і політичної ситуації, прогнозувати рівень соціально-політичної напруженості в розрізі територій і різних соціальних груп;
  • інформаційно підтримувати розвиток туризму;
  • інформувати територіальні громади про стан довкілля, цільове використання територіальних ресурсів та плани розвитку населених пунктів.

Така система дозволить налагодити фаховий і конструктивний діалог в суспільстві, підвищити інвестиційну привабливість територій області та сприяти зростанню рівня комфорту населених пунктів.»

Про етапи реалізації Програми ми будемо повідомляти в наступних публікаціях, тож якщо ви цікавитесь цією темою слідкуйте за нашими випусками, або приєднуйтесь до роботи Департаменту містобудування і архітектури КОДА (044) 285-28-70, e-mail: mmonitoring@ukr.net

Створення Містобудівного кадастру надзвичайно важливе саме для нашого, Києво-Святошинського району, який втрапив в ситуацію хаотичної забудови саме через те, що ніхто не знав про масштаби розданих чиновниками дозволів на будівництво. Наслідком став дефіцит потужностей інженерної інфраструктури, нестача місць у школах, садочках, лікарнях, ускладнення транспортного сполучення, тощо. Відкритий реєстр запобігає такій ситуації, бо дозволяє завчасно побачити слабкі місця і збалансувати ситуацію.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *