Завдяки своєчасній реакції народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко вдалося зупинити ініціативу окремих чиновників Міністерства охорони здоров’я про передачу в регіони на добровільній основі прострочених ліків «Таміфлю».

27 січня заступник голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко підняла на широкий загал пропозицію заступника міністра охорони здоров’я про передачу ліків «Таміфлю», які лишилися на складі ДП «Укрвакцина» з 2009 року і термін придатності яких уже закінчився. За планом, 105 176 упаковок простроченого «Таміфлю» мали надійти в регіони на добровільній основі місцевої влади.

Тамифлю_МОЗ

Вимогою Закону України «Про лікарські засоби» в ст. 23 передбачено, що неякісні лікарські засоби, включаючи ті, термін придатності яких закінчився, підлягають утилізації та знищенню, тому така пропозиція МОЗу фактично є порушенням чинного законодавства.

«Оскільки термін придатності вже не повернеш, зараз найбільше мене хвилює не допустити використання таких ліків пацієнтами, тому я зробила відповідне звернення до міністра Квіташвілі за відповідним коментарем. Також я вимагаю від МОЗ терміново вжити заходів щодо утилізації лікарського засобу «Таміфлю», термін придатності якого закінчився», – повідомила Ірина Сисоєнко.

МОЗ відразу відреагував зі спростуванням такого рішення на офіційному сайті. Однак, відомство зазначило, що лист з пропозицією та підписом заступника міністра є «внутрішньою документацією і закритим документом.
«Я рада, що нам вдалося добитися швидкої реакції МОЗу, лікі все-таки будуть знищені, і жодна людина не постраждає від неякісного лікування. Але коли справа стосується життя і здоров’я наших громадян, не може бути й мови про внутрішню кореспонденцію: всі рішення та пропозиції профільного відомства мають оприлюднюватися та обговорюватися. Хвороба поширюється, кількість постраждалих зростає, і ми маємо нести відповідальність за вирішення проблеми, визнавати помилки і швидко їх виправляти, адже за кожним таким «внутрішнім документом» чиновників стоять життя тисяч людей!» – підкреслила Сисоєнко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *