Депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київській обласній раді звернулися до керівництва облради та облдержадміністрації з вимогою забезпечити вільний доступ для громадян до приміщень органів місцевої влади.

Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Роман Титикало повідомив, що сьогодні будівля, в якій розміщується Київська обласна рада (м.Київ, пл. Лесі Українки, 1), як «режимний об’єкт» знаходиться під підсиленим контролем, на вході встановлена рамка-металошукач, у кожного відвідувача військова охорона перевіряє перепустку та документи, а також списки людей, які хочуть потрапити в дане приміщення повинні попередньо пройти погодження з керівництвом. В результаті даних дій, в приміщенні встановлений обмежений доступ, в який не можуть потрапити ані депутати, ані звичайні громадяни.

«Однією з основ демократії є принцип відкритості органів влади для громадян. Виборці мають право вільно та без обмежень отримувати інформацію про діяльність обраних ними місцевих рад, в тому числі мати доступ до обраних депутатів, які повинні служити своїй громаді», – зазначає депутат.

Формат «обмеженого доступу» є дискримінацією та порушенням принципу гласності органів влади, оскільки фактично в такому випадку громадяни позбавлені можливості відвідувати засідання ради, які відповідно до оновленого регламенту тепер мають бути відкритими для громадськості.

«На цьому не зупиняємось», – коментує Роман Титикало. «Наступного тижня плануємо зустріч з керівником підрозділу державної служби охорони для аналізу можливих варіантів та прискорення вирішення проблеми».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *