На сьогодні глобальним та невирішеним питанням залишається фінансування закладів професійно-технічної освіти. На порозі закінчення навчального року, проте багато закладів наразі не профінансовані в Київській області, зокрема, залишаються проблемною ситуація із Ржищівським педагогічним коледжем, та й взагалі важко виділити якісь конкретні заклади в першочерговості щодо вирішення їх проблем, адже міські бюджети не в змозі повністю забезпечити фінансування. Інші професійно-технічні заклади знаходяться в такому же стані.

Проблема частково вирішена органами місцевого самоврядування, проте по факту є невирішеною та лишається відкритою до сьогодні.

Нагадаю суть проблеми в України сфери фінансування та анонсованого реформування системи професійно-технічної освіти.

Перше: утворилася парадоксальна та нелогічна ситуація, коли міста обласного значення фінансують навчання дітей з інших регіонів. В країні є чимало закладів профтехосвіти, які єдині по факту надають можливість отримати ту чи іншу професію. До навчання в такі заклади набираються учні з усієї країни. Проте, за новими правилами фінансування повинно йти не з держави а з місцевого та обласного бюджетів. Це приводить до певного дисбалансу.

Друге: заважаючи на те, що реформа закладів ПТО вже має відбуватися повним ходом, допоки не зрозуміло стратегію її проведення, які дії будуть вчинятися тими чи іншими органами центральної виконавчої влади, а саме Міністерством освіти, а також органами місцевої виконавчої влади – міськвиконкомами міст обласного значення та міськими головами в частині проведення даної реформи.

Ці два аспекти й призводять до катастрофи в Україні сфери професійно-технічної освіти. По-перше, через невизначеність ситуації ми маємо під загрозою набір студентів в навчальні заклади системи ПТО на 2016-17 навч.рік. По-друге, через недофінансування випускники других та третіх курсів вже в цьому році можуть залишитися без закінченої освіти

В Київській області проблематика профтехосвіти також є дуже гострою, тому я, як Голова бюджетної комісії Київської обласної ради буду продовжувати вирішувати проблему та інформувати за перебігом.

Вранці електронною поштою я отримала гарну новину. Відповідно до Рішення Комітету з питань науки і освіти від 12 квітня 2016 року та з метою реалізації Постанови Верховної Ради України від 30.03.2016 № 1055-VIIIбуло затверджено склад робочої групи з підготовки проведення парламентських слухань на тему: “Професійна освіта як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу України: проблеми та шляхи вирішення” До складу увійшли спеціалісти з усієї країни, приємно бачити себе в переліку запрошених до участі у співпраці. Тож моє сподівання перейшло в переконання, що проблема з фінансування та реформування галузі профтехосвіти вирішиться найближчим часом та якнайкраще для людей.