Реформи в медицині Київської області стартуватимуть із Білоцерківського госпітального округу. Саме його обрали для пілотного проекту. Про це йшлося на засіданні підгрупи з питань розвитку Екстреної медичної допомоги та підгрупи з формування Госпітальних округів Робочої групи щодо реорганізації системи охорони здоров’я Київщини 09 серпня 2016 року, яке відбулося за ініціативи депутата Верховної Ради України Сисоєнко Ірини Володимирівни.

На засіданні робочої підгрупи були присутні:
Голова Комісій з охорони здоров’я Київської обласної ради Бігарі Н.В.
В.о. голови департаменту з охорони здоров’я Київської ОДА Глушаниця О.Ф.
Заступник голови департаменту з охорони здоров’я Київської ОДА Васильєв С.Г.
Головний лікар Комунального закладу «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Курмишев О.В.
Експерти ГО «Рух реформ» (від імені Громадської спілки з реорганізації охорони здоров’я України): Юрченко В.Д., Авраменко Т.П., Короленко В.М., Шкробанець И.Д.

За результатами плідного обговорення і дискусій було погоджено основні проблемні питання і окреслено напрямки реорганізації і впровадження системних та послідовних змін в системі охороні здоров‘я Київщини з метою покращення її доступності і якості для всіх мешканців області.

Зокрема, експерти і медична спільнота прийшли до розуміння необхідності визначення критеріїв формування Госпітального округу з врахуванням не тільки територіального принципу, але й екстериторіальності надання екстреної медичної допомоги, визначення лікарень інтенсивного лікування, а також прийняття відповідної Програми розвитку екстреної медичної допомоги, в т.ч.оснащення центральної диспетчерської та оновлення парку автомобілів швидкої медичної допомоги.

Перед владою, медичною спільнотою та експертами ГО «Рух Реформ» постаєвідповідальна задача – впровадження пілотного проекту моделі госпітального округу. Доречною є реалізація програмно-цільового підходу та розробка довгострокових комплексних програм за різними напрямами: первинна медико-санітарна допомога, громадське здоров’я, планове та відновне лікування, паліативна допомога тощо.

До складу пілотного Білоцерківського госпітального округу ввійдуть: Сквирський, Володарський, Тетіївський, Ставищенський, Таращанський, Богуславський, Білоцерківський, Рокитнянський, Кагарлицький, Миронівський райони, м. Біла Церква та м. Ржищів.

На сьогодні здійснюється спільне погодження відповідної Дорожньої карти щодо вжиття заходів із реорганізації та розвитку медицини області. Переконані, що реалізація запропонованих заходів покращить доступність та якість надання медичної допомоги не тільки в окремих лікарнях та закладах, а стане запорукою успішного реформування медицини усієї області.