У четвер, 20 жовтня, у Всесвітній день боротьби із захворюванням на рак молочної залози, за підтримки народного депутата України Ірини Сисоєнко (фракція “Самопоміч”) та з ініціативи членів міської організації цієї політичної партії до нашого міста прибула бригада лікарів-мамологів із обласного онкологічного диспансеру. Але перед тим, як провести безкоштовне медобстеження переяславок та жінок із сіл нашого району лікар-онкогематолог, лікар-генетик Сергій Клименко із ДУ “Науковий центр радіаційної медициниАМН України” прочитав лекцію щодо попередження хвороби та її діагностування на ранньому етапі. Він поінформував жінок про методи діагностування раку молочної залози, способи його виявлення і методи лікування.

dsc_0630– Кожній жінці потрібно раз на місяць проводити самообстеження – перед дзеркалом подивитись, чи груди симетричні, чи немає стягнень або навпаки випуклостей, змін шкіри, виділень з сосків, – пояснює Сергій Вікторович. – Такий огляд варто провести у двох положеннях – з опущеними та піднятими руками. Далі молочні залози потрібно обстежити руками. Знайшовши хоча б щось, що викликає підозру, варто звернутись до гінеколога, а краще мамолога.

Серед факторів ризику – спадковість, раннє і пізнє статеве дозрівання, перші пологи після 35 років, вигодовування дитини менше дев’яти місяців, стреси, режим харчування, статеве життя, а точніше його відсутність, зайва вага, зловживання наркотиками, алкоголем, тютюном, наявність доброякісних пухлин.

2-6125Сергій Клименко каже, що раком молочної залози хворіють не лише жінки, а й чоловіки. Їх серед хворих 1-2%.

– А загалом рак молочної залози – це та патологія, яку можна вилікувати і жити далі. Головне – вчасно звернутися за медичною допомогою, – наголошує лікар та закликає жінок проходити медогляди.

Передобідньої пори на першому поверсі поліклініки спостерігаються чималі черги до двох кабінетів, де власне відбувається безкоштовний медогляд жінок київськими мамологами.

Як повідомила завідувачка поліклініки Лідія Стефанська, того дня ультразвукове дослідження молочних залоз пройшли 120 жінок з Переяславщини. З них у 46-ти виявлено патології. Двадцять із цих пацієнток направлено до обласного онкологічного диспансеру для детальнішого дослідження можливого онкологічного захворювання молочних залоз.

dsc_0631– Рак молочної залози – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Тож мета заходу – привернути увагу суспільства до проблематики раку грудей та важливості діагностики захворювання на початкових стадіях для належного лікування. Подібні заходи будуть проводитися і в наступні місяці, адже обстежитися у мамологів виявили бажання дуже багато жінок нашої місцевості. На жаль, лікаря-мамолога у нашій лікарні немає вже кілька останніх років, – сказала Олена Вдовиченко, керівник проектів міської організації політичної партії “Самопоміч”.

P.S. Жінки, які обстежилися у київських мамологів, висловлюють велику вдячність усім, хто причетний до організації цього заходу. Зокрема – Олені Вдовиченко та Максиму Іващенку, який у нашому місті очолює місцеву організацію політичної партії “Самопоміч” і є помічником народного депутата Ірини Сисоєнко, місцевим підприємцям Андрію Колеснику, Олександру Пасічнику, медичним працівникам поліклініки та активістам місцевого університету.

Вісник Переяславщини

dsc_0651dsc_0643dsc_0642dsc_0641