Назва та ідеологія партії «Об’єднання Самопоміч» запозичена від кредитних кооперативів, які з’явилися в Галичині на початку XX століття. Тоді люди об’єднувалися у спілки, аби разом вести господарство, боротися з владними заборонами. Одним з таких об’єднань було товариство «Краєвий Союз ревізійний», який цю ідею самоорганізації людей втілював у газету «Самопоміч», що виходила з 1909–1914 рр. як додаток до журналу «Економіст». В них було і запозичено гасло: «В єдності — сила!» та принципи існування: «Самоорганізація, самодисципліна, самоврядність». Згодом цією ідеологією перейнялися у США українські емігранти, які створили у Нью-Йорку у 1947 р. подібну організацію. Цікаво, що й досі у США діють кредитні спілки з однойменною назвою, ініційовані тими ж вихідцями з України.

У 2004 році Андрій Садовий (тоді депутат Львівської міськради та засновник «Інституту міста») засновує Громадську організацію «Самопоміч», яка по сьогодні допомагає мешканцям відстоювати їхні права, а також організовує соціальні проекти у сфері дозвілля пенсіонерів, промоції здорового способу життя, проводить навчальні програми для сімей і молоді. Організація стала унікальним прикладом самоорганізації мешканців Львова.

Однойменну політичну партію Садовий зареєстрував 29 грудня 2012 року. Офіційна коротка назва партії звучить як «Партія Самопоміч». Реєстрації передувала майже детективна історія з реєстрацією партії-клона. Таким чином у держреєстрі громадських формувань зараз офіційно присутні дві «Самопомочі».[2]

За даними соціологічних досліджень, станом на грудень 2013 року рейтинг партії «Самопоміч» у Львові коливався від 11% (вибори до міськради) до 3% (вибори у Верховну Раду). Особистий рейтинг лідера партії, мера Львова Андрія Садового, близько 43,5% львів’ян, довіряють понад 75%.[3] Особисто Андрій Садовий у інтерв’ю зазначає що:

« У мене є одна дуже велика амбіція: збудувати сильну, потужну, ідеологічну партію. »

Партія представлена чи не в усіх обласних центрах України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *