Щороку у 16 тисяч українок діагностують рак молочної залози. Кожні тридцять хвилин лікарі виявляють новий випадок захворювання. Щогодини від нього помирає одна жінка. Рак молочної залози на першому місці серед причин онкологічної смертності жінок в Україні. Врятувати сотні життів може вчасне діагностування захворювання.

Для Київської обласної організації Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» один з пріоритетів діяльності – доступні медичні послуги. Саме тому, за підтримки народного депутата України Ірини Сисоєнко, яка є заступником голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, місцевими організаціями «Об’єднання «САМОПОМІЧ», в жовтні було запроваджено акцію з безкоштовної діагностики мешканок області. Першими стали жінки Білої Церкви, Боярки, Вишгорода та Переяслав-Хмельницького. Було організовано медичний десант з лікарів-мамологів Київського обласного онкологічного диспансеру. Встигли оглянути майже півтисячі жінок, для яких провели лекцію про те як запобігти хворобі, і як можна самотужки продіагностувати її на ранньому етапі.

«Я знаю що з певного віку жінки мають проходити обстеження у мамолога двічі на рік. Але в нас у місті такого лікаря не має. Треба їхати до Києва. Але діти, гроші, робота. Не завжди можна відпроситися. Тож і відкладаємо власне здоров’я на потім, – зізнається сорокашестирічна працівниця Білоцерківського заводу «Росава». – Звичайно, я скористалася нагодою, яку нам надало ГО «Об’єднання «Самопоміч» та пройшла обстеження прямо на підприємстві, як то кажуть, без відриву від виробництва».

«Сподобався захід. По-перше, це було на території підприємства, де я працюю. По-друге – безкоштовно. Адже 40 грн доїхати до Києва. Ще 40 – повернутися. Саме дослідження -450 грн. УЗД – 380. Майже 1000 грн за раз. Не завжди вони є. Тому вдячна, що надали змогу отримати кваліфіковану медичну консультацію та безкоштовне обстеження», – Марія, 35 років.

В рамках акції до України було запрошено видатного фахівця-мамолога з Італії, професора Джовані Кодакки-Пізанеллі. У Київському обласному онкологічному диспансері він провів зустріч із сімейними лікарями «Рання діагностика онкологічних захворювань» та познайомив українських колег з останніми світовими надбаннями у цій галузі.

«Для нас велика честь, що спеціалісти Європейського онкологічного інституту, фахівці світового рівня приїжджають, щоб поспілкуватися з українськими медиками та зробити все, щоб покращити якість їх роботи, допомогти знайти відповіді на питання. З наступного року, за інформацією МОЗ, буде впроваджена медична реформа, в основі якої лежить розвиток первинної ланки. Сімейні лікарі, педіатри стануть ближчими до пацієнтів. Саме до них українці будуть звертатися за допомогою впершу чергу», – сказала І. Сисоєнко.

Київська обласна організація Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» і надалі планує організовувати подібні заходи. У листопаді заплановане виїзне обстеження мешканців області на цукровий діабет та гепатит.