За ініціативи народного депутата Верховної Ради України Сисоєнко Ірини Володимирівни 02.09.2016 відбулось засідання підгрупи з питань розвитку Екстреної медичної допомоги, підгрупи з розвитку Первинної медико-санітарної допомоги, підгрупи з формування Госпітальних округів Робочої групи з реорганізації системи охорони здоров’я Київщини.

Присутні: голова Комісій з охорони здоров’я Київської обласної ради Бігарі Н.В., головний лікар Комунального закладу «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Курмишев О.В., головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина» Матюха Л.Ф., експерти.

Учасники заходу прийшли до розуміння:

І. ЕМД.

Екстрена медична та невідкладна допомоги повинні мати єдиний центр координації їх діяльності (Диспетчерський центр).

Програма розвитку екстреної медичної допомоги має супроводжуватися кардинальним переформатуванням парку автомобілів ЕМД.

Забезпеченість служби ЕМД Київської області санітарним транспортом:

Тип автомобіля

В наявності

Національний норматив

Має бути

А

107

5%

9

В

54

60%

111

С

8

35%

60

Програми розвитку медицини району та області мусять узгоджуватись з державними та регіональними програмами ремонту та відновлення асфальтового покриття доріг, Програмою розвитку села.

ІІ. ПМСД

Враховуючи суттєву недостатність кадрів первинної ланки охорони здоров’я, спільно з кафедрою загально практики та сімейної медицини НМАПО ім. П.Л. Шупика МОЗ України розробити пропозиції щодо підготовки та переатестації лікарів загальної практики у м. Біла Церква («на робочому місці»). .

Необхідність надати пропозиції щодо формування програми «місцевих стимулів» у частині компенсації напруженої та особливо небезпечної роботи з медичного супроводу, в тому числі:
– Супровід онкологічних призначень
– Супровід ВІЛ-інфікованих хворих
– Фтизіатричне навантаження
– Виконання програм скринінгу населення по основним нозологіям.

Необхідність впровадження елементів теле-медицини на рівні госпітального округу.

Аудиторія заходу прийшла до висновку, що подальший ефективний рух у напрямі реформування системи охорони здоров’я області може здійснюватися лише на засадах консолідації спільних зусиль керівництва регіону, депутатського корпусу, медичної спільноти, експертів та громадськості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *