Кожного дня влада Ірпеня звітує про швидкий розвиток Ірпеня -поява нових місць відпочинку, ремонт доріг, заміна комунікацій, наповнення бюджету. Проте, як показують останні події, не всі профільні заступники міського голови знаходяться на своєму місці. За останні роки знаходження на посаді профільного заступника Семко Н.Г., медицина міста зробила декілька кроків назад. Складається враження, що усі ініціативи медиків саботуються та знищуються свідомо.

   Україна поступово перейшла в нову фазу медичної реформи, проте медицина Ірпеня виявилась не готовою до неї. У І півріччі заклади охорони здоров’я, де надається первинна медична допомога, мають автономізуватися — реорганізуватися з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Для зміни організаційно-правової форми заклади охорони здоров’я мають здійснити процедуру перетворення, тобто припинити стару юридичну особу — комунальної установи та створити нову — комунального некомерційного підприємства-правонаступника. Перетворення вважається завершеним з дати державної реєстрації новоутвореної юридичної особи (частина 5 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»).

    Процес автономізації медичних закладів є багатокомпонентним, внаслідок чого розширюються їхні права щодо управління власною діяльністю та з’являється можливість самостійно покращувати якість медичної допомоги. Як роз’яснюють у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України, процедура передбачає зміну організаційно-правової форми юридичної особи. При цьому при реорганізації за закладом зберігаються майно, права, обов’язки, а також ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Автономізація закладів первинної медичної допомоги є основним завданням медичної реформи на І півріччя 2018 року і це надважливе завдання, заступник міського голови Семко Н.Г. успішно провалила. Найбільша проблема полягає в тому, що з 1 липня кошти від держави отримають тільки ті заклади, які пройшли цю автономізацію. І заручниками саботажу профільного заступника стануть прості жителі Ірпеня, які потребують медичної допомоги та лікарі.

Медицина в Ірпінському регіоні знаходиться в плачевному стані. Як показує час, мало будувати нові медичні заклади та закупляти нове сучасне обладнання. Потрібно залучати молодих спеціалістів та фахівців своєї справи, створювати нові робочі місця та належні умови праці. Натомість, цього всього не робиться і це при тому, що в нас відсутня ЛОР служби, не вистачає педіатрів, немає окулістів, дитячих ортопедів і т.д. Людина, яка керує медициною та повинна нести відповідальність за життя та здоров’я дітей, молодих та літніх людей зовсім в цьому не зацікавлена.

Надання невідкладної допомоги в нас теж знаходиться в плачевному стані. Семко Н.Г. похоронила цілий проект, який розробили фахівці медицини округу та який включав в себе ремонт станції невідкладної медичної допомоги, організації стоянки з навісом для службового транспорту та закупівлі нових медичних автомобілів. Гостро стоїть питання діагностики та візуалізації, точніше її відсутності та неймовірної потреби, особливо при багатопрофільній лікарні, яка приймає ургентних (невідкладних) хворих.

В Ірпінському регіоні проживають близько 180 000 людей. І при цьому усі ці люди позбавлені можливості  діагностики невідкладних станів (травми після дтп, інсульти, онкозахворювання, політравми ) та діагностики планового лікування різних захворювань. В результаті маємо великий відсоток смертності та інвалідизації населення.

Для підтвердження вище написаного приводимо статистику за 2017 рік:

  • Інсульти – 300 чол.
  • Травми – 222 чол.
  • Онкохворі – 1007 чол.

Усі ці групи людей гостро потребують КТ або МРТ діагностики, але і цей проект уже більше 6 місяців не можуть втілити в життя.

В чому ж причина? Відкат? Доля в проекті? Чому Ірпінь «пасе задніх» по реалізації медичної реформи? Чому не створюються нові робочі місця для молодих фахівців, не працює педіатрична служба в нічний та вихідні/святкові дні?

Відповідь досить проста – зацікавленість у власному добробуті, неналежне виконання своїх посадових обов’язків людиною, яка здійснює керівництво в питаннях медицини усього регіону –

Семко Н.Г.

Жителі регіону, ви задоволені тією медичною допомогою, яку отримуєте при зверненні до медичних закладів? Вас влаштовує таке керівництво та організація медичної служби? Нас ні!

   Тому ми, як політичне об’єднання «Самопоміч» звертаємось до адміністрації міста та наглядових органів взяти під контроль розвиток медицини та медичної реформи  в Ірпінському регіоні, проведення тендерів по закупівлі дороговартісного обладнання та проектів, які курує профільний заступник по медицині –  Семко Н.Г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *