Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київській обласній раді Роман Титикало заявив, що партія ініціювала запровадження в облраді системи електронних державних закупівель “ProZorro”. Поданий ним відповідний проект положення про здійснення закупівель був підтриманий виконавчим апаратом ради.

«Питання запровадження електронних державних закупівель є одним з найбільш актуальних питань сьогодення. Система Prozorro є дієвим інструментом подолання корупції та економії бюджетних коштів. Завдяки запровадженню цієї системи ми отримаємо можливість повернути довіру підприємців до держави, підтримаємо здорову конкурентну боротьбу на конкурсній основі всіх учасників конкурсу держзакупівель», – зазначає депутат.

Роман Титикало вважає, що проект обов’язково має бути реалізованим на Київщині. «Зараз у Київської області є чудова можливість долучитися до протидії корупції у сфері державних закупівель. Тож для того, щоб впровадити систему електронних торгів нами було ініційоване подання проекту рішення обласної ради про впровадження електронних закупівель в області. Впевнений, що нас підтримають всі небайдужі, адже таким чином ми можемо продемонструвати свій намір дієво боротися із корупцією на Київщині», – підкреслив голова фракції.

Депутат зазначив, що всі осередки «Самопомічі» області будуть популяризувати використання проекту Prozorro на місцях, а також активно пропагувати електронні закупівлі серед громадян та бізнесменів. Адже міські ради нерідко не вірно розуміють це нововведення, або й зовсім ігнорують його.

Об’єднання «Самопоміч» виступає за подальший розвиток проекту Prozorro на Київщині, і буде всіляко підтримувати його реалізацію. Ця ініціатива повинна об’єднати не лише представників «Самопомічі» по всій області, але й громадських активістів, підприємців та небайдужих громадян. Адже впровадження проекту на Київщині може стати великим кроком уперед в питаннях економії бюджетних коштів, а також зробити більш доступними для підприємців області державні закупівлі.

ДОВІДКА

Основна мета Prozzoro – досягнення максимальної прозорості в проведенні державних закупівель шляхом впровадження системи електронних закупівель. Результатом впровадження проекту стане прозоре і ефективне витрачання державних коштів, запобігання корупції завдяки громадському контролю і розширенню кола постачальників. Prozzoro – електронна система допорогових державних закупівель, яку розробила команда громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Фінансування проекту відбувається за рахунок пожертвувань IT майданчиків-учасників ProZorro. В проекті також приймає участь Transparency International Україна, що є гарантією прозорості проекту. Система працює у пілотному режимі з лютого 2015 року, і вже допомогла зекономити понад 500 мільйонів гривень. З 1 квітня на ProZorro в обов’язковому порядку перейдуть усі великі замовники: міністерства, відомства, найбільші державні підприємства, а з серпня – почнуть переходити всі інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *