Інформаційну систему мережі амбулаторій сімейної медицини відкрили в Центрі первинної медико-санітарної допомоги міста Бровари. Система дозволить записуватися на прийом до лікаря через Інтернет, не звертаючись до регістратури. Раніше подібні технології були доступні тільки у дорогих приватних клініках столиці.

За словами заступника голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров”я України, керівника Київської обласної організації  політичної партії «Об’єднання Самопоміч» Ірини Сисоєнко, інформатизація сімейної медицини в Броварах є яскравим свідченням успіху медичної реформи, який зможе відчути кожен мешканець міста. Депутат впевнена, що досвід Броварів повторюватимуть інші міста області. Кожна територіальна громада матиме власний реєстр пацієнтів і робоче місця лікаря сімейної медицини, яке буде інтегроване у центральний компонент eHealth Україна. У кожного лікаря буде реєстр пацієнтів, і державна служба здоров’я фінансуватиме лікування кожного конкретного пацієнта.

В Броварах автоматизуються робочі місця лікарів. Створено єдиний реєстр лікарів та єдину базу даних медичних записів пацієнтів, що фінансується з міського та районного бюджетів. Кожен лікар має своє робоче місце, але загальна база даних спільна.

Людям це дає можливість користуватися додатковими сервісами. Спочатку в Броварах стартує сервіс онлайн-запису до лікаря, наступними будуть впровадження мобільних додатків, доступ пацієнтів до своїх медичних документів, електронне спілкування із лікарем.

Керівництву лікувальних закладів інформаційна система дає можливість бачити навантаження лікарів, контролювати їх розклад, управляти ресурсами, формувати звіти, контролювати видачу лікарняних засобів.

Черги будуть мінімізовані. Не треба буде приходити в регістратуру за талонами, на прийом можна буде записатись через інтернет, бачити навантаження лікаря, обирати зручний час.

В першій половині 2018 року Бровари підключаться до ядра системи eHealth. Запрацює програма “Доступні ліки”. Люди зможуть отримувати ліки в аптеках без зайвих паперів.

Таким чином, після медичної реформи система буде інтегрована повністю, від Міністерства охорони здоров’я України до аптеки, лікарні, безпосередньо лікарів та пацієнтів у місті Бровари.