За ініціативи депутата обласної ради, члена Постійної комісії з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій Юрія Опенько, у приміщенні Київської обласної ради відбувся «круглий стіл» на тему: «Збільшення природо-заповідного фонду Київщини. Проблематика діяльності Боярської ЛДС та шляхи вирішення».

У заході взяли участь вчені, громадські організації та активісти, які переймаються питанням збереження зеленої зони навколо Києва, представники Боярської ЛДС, депутати обласної ради, журналісти. Головною метою зустрічі було представлення майбутнього Національного парку «Приірпіння та Чернечий Ліс» в рамках розробленої Програми із розвитку природо-заповідного фонду Київщини, створення нових та збереження існуючих зелених зон.

«Вважаю, що настав час для формування якісного природо-заповідного фонду, а особливо це стосується Києво-Святошинського району. Також має бути створений Національний парк, що простягатиметься від села Лісники до міста Ірпінь. Адже мораторій на вирубку лісів – це добре, але він колись закінчиться», – сказав під час «круглого столу» депутат Київської обласної ради Юрій Опенько.

Також, під час зустрічі присутні мали змогу почути аргументи та на власні очі побачити факти щодо земельних махінацій лісами Київщини.

Зокрема, голова Правління Бобрицького сільського благодійного фонду «Розвиток і благоустрій» Роман Іваненко, заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк представили фото- та відеодокази того, що відбувається у лісах Київської області.

Присутній же представник Боярської лісо-дослідницької станції запевнив присутніх, що ЛДС здійснює свою діяльність згідно чинного законодавства та повністю готове до діалогу із громадою. 

Джерело: сайт Київської обласної ради