За ініціативи народного депутата Верховної Ради України Сисоєнко Ірини Володимирівни експерти в галузі охорони здоров’я спільно з Головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Київської обласної ради Бігарі Наталею Володимирівною, начальником фінансового управління Білоцерківської міської ради Терещук Світланою Григорівною, заступником начальника управління охорони здоров’я Білоцерківської міської ради Гадіяк Людмилою Василівною провели низку зустрічей, з метою обговорення і вирішення актуальних питань функціонування тамтешньої медицини, які виникли на тлі здійснення адміністративно-територіальної та медичної реформи у місті Біла Церква та місті Сквира 23 серпня 2016 року.

IMG_0930

У рамках співпраці та розробки дієвих механізмів реорганізації і розвитку системи охорони здоров’я, створення Білоцерківського госпітального округу, експерти, представники влади та медичної спільноти відвідали заклади охорони здоров`я Білої Церкви та міста Сквира. Адже відомо, що з теперішнього року об’єднані територіальні громади отримують окреме фінансування, у т.ч. й на охорону здоров’я. І сьогодні, в умовах адміністративно-територіальної і медичної реформи, коли необхідна їх гармонізація, виникають питання щодо того, хто відповідає за первинну і вторинну ланки медичної допомоги в рамках створення Білоцерківського госпітального округу? Як оптимізувати фінансові витрати та фінансування ланок медицини? Експерти, місцева влада і медики спільно шукали шляхи забезпечення всього населення Київщини належною первинною і вторинною медичною допомогою. Обговорені першочергові дії для створення ефективної мережі закладів Первинної медико-санітарної допомоги: визначення обсягів та шляхів фінансування проекту створення нових амбулаторій в межах пішої доступності пацієнтів.

Питання до обговорення:

  • Необхідний обсяг інвестиції (фінансування) для створення ЛІЛ в межах Білоцерківського госпітального округу.
  • Використання позабюджетних джерел фінансування закладів охорони здоров’я – державно-приватне партнерство, медичне страхування.
  • Запровадження міської програми співфінансування добровільного медичного страхування для працівників бюджетної сфери.
  • Маршрутизація пацієнтів в умовах госпітального округу.

Передусім, у межах заходу наголошувалося на необхідності пріоритетного розвитку первинної ланки медичної допомоги, забезпечення ефективності функціонування і спеціалізації закладів вторинної ланки, визначення шляхів оптимізації фінансування та окреслено очікувані результати. Експерти презентували аналіз і пропозиції щодо реорганізації і розвитку галузі охорони здоров’я Київщини. Обговорили концептуальні засади медичної реформи, проаналізували стан медицини районів, можливі шляхи її реорганізації і розвитку з метою підвищення доступності та якості надання медичної допомоги усім верствам населення.

IMG_0971

По закінченню робочої зустрічі учасники відвідали Білоцерківську центральну міську лікарню №2, Сквирську центральну районну лікарню та Сквирську станцію ЕМД з метою фактичного вивчення стану закладів медичної допомоги та обговорювання напрацьованих пропозицій та рекомендацій з головними лікарями. Виїзд до центральної міської лікарні №2 – необхідний та важливий захід, адже саме ця лікарня обрана для участі у пілотному проекті створення госпітального округу як лікарня інтенсивного лікування.