Прозорість використання публічних коштів – складова демократичного суспільства. А бюджети – найпотужніший інструмент місцевих рад для задоволення потреб і пріоритетів громади. Депутатська фракція «Об’єднання «САМОПОМІЧ» в Переяслав-Хмельницькій міській раді хотіла зробити бюджетну систему міста більш прозорою і підзвітною суспільству. Громада має право на повну, своєчасну та корисну інформацію про те, як її виконавча влада керує довіреними їй коштами. І це полегшує громадський контроль за бюджетними витратам та боротьбу з корупцією.

І вже 3 листопада, на сесії Переяслав-Хмельницької міської рад, за ініціативи депутата Максима Іващенка (фракція «Об’єднання «САМОПОМІЧ») та за підтримки Юлії Жарко, начальника  міського фінансового управління,  депутати проголосували за запровадження системи «Відкритий бюджет».

bez-ymeny-2«Сайт міської ради насправді вже містить інформацію про місцевий бюджет. Але її подано у складному для сприйняття форматі, що на мою домку перешкоджає громаді брати активну участь  у формуванні місцевого бюджету та моніторингу його виконання. Тепер завдяки «Відкритому бюджету», всю інформація про доходи та видатки місцевого бюджету будуть подавати графіками. І з першого погляду буде ясно скільки коштів і на що саме спрямовано».  – Максим Іващенко, голова фракції «Об’єднання «САМОПОМІЧ», член бюджетної комісії Переяслав-хмельницької міської ради.
bez-ymeny-2

В грудні місяці було закінчено роботи по впровадженню системи «Відкритий бюджет» та вже можна ознайомитись на сайті Переяслав-Хмельницької міської ради або за посиланням.

Крім візуалізації використання бюджетних коштів, за допомогою порталу «Відкритий бюджет», жителі міста в подальшому матимуть змогу побачити на онлайн-карті де місто веде ремонтні роботи, і хто підрядники.

 

Прес-служба
Переяслав-Хмельницької МО
ПП «Об’єднання «САМОПОМІЧ»
www.facebook.com/SamopomichPereyaslav

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *