Київська область в особі депутатів Київоблради однією з перших підняла в площину обговорення широкого загалу дивну ситуацію, коли, фактично, наша країна дотує хронічно збиткового державного монополіста НАК «Нафтогаз». Ольга Бабій, депутат Київської обласної ради (фракція «Самопоміч»), голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів, розкрила деталі цієї оборудки:

«Сам механізм субсидій передбачає, що субсидія виділяється по нормі. На одну людину, наприклад, двісті кубів газу на місяць. Коли людина фактично споживає газ, вона споживає, наприклад, 80 або 100м.куб. Тобто, люди навчилися економити.  У Держбюджеті закладається необхідна сума грошей на компенсацію відібраним кубів газу по субсидіях населенням, згідно з установленими нормативами. У Київоблгазу є розрахунки з НАК. У населення є розрахунки з Київоблгазом. Фактично, гроші йдуть безпосередньо з держбюджету відразу в НАК «Нафтогаз» і виходить що, якщо людина спожила в місяць 80м. куб. при встановленій нормі в 200м. куб., то гроші приходять за 200 м. куб. А нормативи завжди вище реального споживання. І за рахунок цього протягом якогось періоду сформувався цей борг – 378 млн.грн. лише по одному газові лише в одній Київській області! Фактично вимито грошей з державного бюджету на користь НАК «Нафтогаз» на цю величезну суму. В масштабах країни складно  уявити цифри взагалі.

Окремо зазначу важливий нюанс: в силу умов міжнародного кредитування, країна-одержувач коштів не має права дотувати збиткові державні монополії. Дана схема фінансування субсидій дозволяє обдурити міжнародних кредиторів. А це ще одна пляма для репутації нашої країни в очах світової спільноти».

Розібравшись у проблемі, постійна комісія Київської обласної ради з питань бюджету та фінансів, яку очолює Ольга Бабій, на своєму останньому засіданні вирішила підготувати проекти рішень Київоблради «Про депутатський запит членів постійної комісії Київської обласної ради з питань бюджету та фінансів в Кабінет Міністрів України про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 №1156« Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії »і постанову від 21 жовтня 1995р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Зміни, які пропонує внести постійна комісія КОР, повинні навести порядок в практиці фінансування напряму із держбюджету до НАК «Нафтогаз» згідно завищених нормативів споживання та зекономити державі сотні мільйонів гривень. Ці гроші повинні слугувати народові України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *