Створення загонів муніципальної варти у місті Бровари вже давно стало нагальною необхідністю. Адже останнім часом криміногенна ситуація у місті викликає все більше і більше занепокоєння. Городяни скаржаться, поліціянти зважаючи на ряд об’єктивних факторів,  не в змозі забезпечити оперативність реагування на виклики. Особливо дошкуляють крадіжки особистого майна з автомобілів, вандалізм у парках та скверах, псування комунального майна у багатоповерхових будинках, як то крадіжки ліфтового обладнання та конструктивних деталей систем водо та теплопостачання, що призводить до значних витрат та хвилі невдоволення від населення.

Ідея створення комунального підприємства «Муніципальна варта», ініційована членами Броварського міського осередку об’єднання «Самопоміч», покликана практично реалізувати одну з основних ідейних засад політичної партії – безпечного проживання громадян у містах та інших населених пунктах нашої країни.

«Саме задля вирішення криміногенної ситуації в місті броварський міський осередок “Об’єднання “Самопоміч” в особі Юрія Скотнікова ініціював створення комунального підприємства “Муніципальна варта”. Такого типу проекти уже успішно діють в інших містах України (Вінниця, Ірпінь, Чернігів, Дніпро, Луцьк, Мукачево та інших). І зважаючи на ті прикрі випадки, які стаються у нашому місті, необхідність створення такого підприємства є на часі», – каже голова голова фракції об’єднання «Самопоміч» у Броварській міській раді Тетяна Крилова.

Якою бачать муніципальну варту у Броварах? Що входитиме до обов’язків та які права матимуть члени «Варти»? Яку практичну допомогу зможуть надати мешканцям Броварів?

«В першу чергу це охорона громадського порядку та комунального майна. А саме патрулювання основних багатолюдних  громадських місць міста Бровари  – парк “Перемога”, свер “Юність”, парк на вул. Симоненка, район Торгмаш, парк та  озеро на Пекарні, парк Т. Г. Шевченка,центральні вулиці нашого міста –  вул. Гагаріна та бул. Незалежності, – розповідає ініціатор створення КП «Муніципальна варта» Юрій Скотніков. На разі патрульна поліція не має достатньої кількості кадрів для повного патрулювання міста. Проект “Муніципальної ватри” прописаний під таку кількість працівників, що забезпечать повне охоплення територій м. Бровари. В штаті варти 28 піших патрульних, 12 патрульних на автівках та 6 чергових. 

Питання створення даного підприємства вже декілька раз виносилося на обговорення сесії міської ради. Риторика дискусій була запальною та різнобічною і кожного разу не вистачало одного-двох голосів для втілення в життя такого потрібного місту проекту.

«Муніципальна варта – це практика, аналоги якої успішно діють в усьому світі. То чому ж мешканці міста Бровари не можуть жити в безпеці та порядку?»,- задається питанням Юрій Скотніков.

На першу у новому 2018 році чергову сесію Броварської міської ради знову виноситься питання створення комунального підприємства «Муніципальна варта» у Броварах. І місцеві депутати від «Самопомочі» певні – цього разу варто докласти максимум зусиль, аби забезпечити мешканцям чудового міста спокій, порядок та добробут.