У зв’язку з трагедією, яка сталась у будинку для людей похилого віку під Києвом, необхідно терміново провести перевірки всіх будівель та комунікацій таких закладів, а також місць розміщення тимчасово переселених осіб у Київській області на відповідність вимогам пожежної безпеки. Про це заявила народний депутат України, керівник Київської обласної організації «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко.

За її словами, сьогодні в області працює близько 30 подібних установ (пансіонатів, центрів соціального обслуговування, приватних будинків тощо), які у тому числі надають послуги медичного нагляду для людей похилого віку. Більшість таких закладів працюють не зовсім легально, без медичної ліцензії, та оформлені як місця для тимчасового розміщення або пансіонати.

«На жаль, сьогодні на законодавчому рівні не визначено поняття «будинку для людей похилого віку». Відповідно, немає прописаних норм, яких мають дотримуватись такі організації. Але є чітко визначені норми протипожежної безпеки. Тож першим кроком для попередження трагічних випадків у майбутньому, всі заклади, які надають послуги нагляду людям похилого віку, або розміщують тимчасово переселених осіб у Київській області, мають пройти перевірку на дотримання правил протипожежної безпеки. Контроль за виконанням перевірок має бути покладений на голів органів місцевого самоврядування», – підкреслила Ірина Сисоєнко.