21 березня в понеділок радіо «Голос Києва» гостею програми «Зустрічі на Майдані» стала Ольга Бабій, депутат Київської обласної ради (фракція «Самопоміч»), голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Київської обласної ради Ольга Бабій. Темами спілкування із слухачами радіо стали  актуальні питання життєдіяльності області, та найголовніше – фінансування профтехосвіти. До цього часу вони залишилися в державній власності, в управлінні міністерства освіти, але питання фінансування передали на місцевий рівень. Заклади першого та другого рівню акредитації передалися на обласний бюджет, а інші заклади передалися на місцеві бюджети міст обласного значення в Київській області. Ольга Бабій висловила занепокоєння ситуацією, що склалася по всій країні, адже учнями ПТНЗ є переважно соціально незахищені діти. Саме  вони втрачають можливість отримати будь-яку доступну освіту. В подальшому це заробіток та утримання родини.

–    Обласний бюджет потягне фінансування тих закладів, які планується покласти будуть на нього?

–    Питання це перш за все соціальне й обласний бюджет такий тягар не потягне! Ми маємо дуже малий бюджет розвитку: на 2.5 млрд.грн. бюджет розвитку складає всього лише 298 млн.грн. Зараз після цієї реформи яка, попередньо начебто є, ми вже й так фінансуємо на 70 млн. грн. заклади профтехосвіти з обласного бюджету.

Чому обласного бюджету повинно йти фінансування тільки на професійно-технічну освіту? Є дуже багато інфраструктурних проблем в Київській області, інших соціальних питань – в нас є міста, в яких дітки в школах скоро в третю зміну підуть, є міста, в яких садочків взагалі немає й обласний бюджет має саме такі речі підтримувати, а професійно-технічна освіта – це відповідальність держави. Це не просто освіта, це питання захисту соціально незахищених категорій дітей. Якщо ми зараз знищимо професійно-технічну освіту, ми маємо починати будувати в’язниці, публічні будинки й визнавати те, що про молодь, яка залишилася в соціально незахищеній категорії, ми не просто забули, ми їх викинули на вулицю. Це відповідальність дуже серйозна. Можливо, це не політика а здоровий глузд, але ми маємо про це починати відверто говорити. Це наше майбутнє, а про наше майбутнє треба починати думати зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *