Ще у 2015 році шоковані обсягами «санітарних рубок» жителі сіл Лісники і Бобриця ініціювали створення об’єкту природозаповідного фонду на лісових угіддях, якими користується відокремлений підрозділ Національного університету БІП України – боярська лісоводослідна станція (БЛДС).

З’ясувалось, що вже багато років вчені мають обґрунтування щодо необхідності утворення заповідних зон на захід від Києва, то ж Міністерство екології у 2016 році погодило ініціативу і з’явився проект Національного природного парку “Приірпіння і Чернечий ліс”.

Фракція Самопомочі в обласній раді активно підтримує втілення цього проекту в життя – минулого року НПП “Приірпіння і Чернечий ліс” було включено до регіональної Програми розвитку природно-заповідного фонду Київської області “Київщина заповідна” на 2017 – 2020 роки.

Проектований національний парк входить до складу трьох районів, зокрема Києво-Святошинського. Весною цього року ми знайомили з проектом місцеві громади сусідів.

Одна з таких зустрічей відбулась в селі Плесецьке 1-го березня. Через завірюху та кучугури пробирались ми на зустріч з жителями села, які направили лист головному державному інспектору з охорони навколишнього природного середовища Київської області. В листі жителі села висловили занепокоєння надмірними вирубками лісу в їхньому населеному пункті та виявили зацікавлення проектом НПП «Приірпіння та Чернечий ліс». На зустрічі, крім жителів села, були присутні голова сільради та головний лісничий БЛДС. Разом з нами та командою «KSv коворкінгу», Нацпарк приїхали презентувати один з ініціаторів даного проекту голова правління Бобрицького фонду «Розвиток і Благоустрій» – Роман Іваненко, депутат Київської обласної ради – Юрій Опенько та заступник керівника департаменту екології та навколишнього середовища Київської обласної державної адміністрації – Андрій Андрущенко.

Розпочалась зустріч з виступу Юрія Опенька: він розповів про показники, які Київська область має на сьогодні (2% природного заповідного фонду) і до яких прагне (20% природного заповідного фонду, відповідно до стандартів ЄС), про розвиток проекту Нацпарк «Приірпіння та Чернечий ліс». Роман Іваненко пояснив що причиною створення ініціативної групи проекту Нацпарк “Приірпіння та Чернечий ліс” була надмірна вирубка лісу і ця проблема актуальна й нині. Обсяги рубок за останні роки не притаманні науково-освітній установі. Також Роман розповів про переваги для жителів населених пунктів, чиї території увійдуть в майбутній Нацпарк. Головні з них це розвиток туристичного потенціалу населених пунктів та повернення в ліси тварин і птахів, для яких ця територія була ареалом їхнього проживання. На тому, що створення Національного парку буде якнайкраще сприяти використанню лісу для освітньої та наукової діяльності, акцентував увагу Андрій Андрущенко. Також він детальніше розповів про майбутню структуру Нацпарку, про його зонування та адміністрацію, яка буде створена для того, щоб опікуватись лісом.

На зустрічі постало логічне питання: чому Національний університет біоресурсів і природокористування України (далі НУБіП) в особі ректора вже другий рік відмовляється зупиняти комерційні рубки і виконувати рішення Мінприроди про створення Нацпарку? Логічної відповіді не знайшлося, тому окремий запит щодо особистої зацікавленості ректора у комерційних обсягах рубок був направлений на адресу Міністра освіти. Попри всі дискусії і непорозуміння ми чітко зрозуміли, що жителі села Плесецьке зацікавлені в збереженні власної природи і потребують більше інформації про діяльність та можливості, що дає Національний парк жителям територіальної громади. Будемо тримати вас в курсі подій. Лісу і Нацпарку бути!